سینمای مقاومت باید بتواند توطئه تفرقه افکنانه استکبار را خنثی کند

به گزارش هنردستان رئیس سازمان بسیج گفت: سینمای مقاومت باید بتواند توطئه تفرقه افکنانه استکبار را در راه اندازی گروه‌های تروریستی تفرقه افکن و خشن که مشوه کردن چهره اسلام را هدف قرارداده اند، خنثی کند.

سردار غلامحسین غیب‌پرور «رئیس سازمان بسیج مستضعفین» در پیامی به جشنواره فیلم مقاومت، نوشت: پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت امسال در حالی آغاز می‌شود که در آستانه چهل‌سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دست امام بزرگوارمان خمینی کبیر(ره) و سرکوب و ریشه‌کنی جرثومه‌های ستم و بی‌عدالتی استکبار در این سرزمین بار دیگر، شاهد آن هستیم که شیطان بزرگ و نادان در اقدامی کور با راهبرد کهنه و قدیمی «تحریم»  در صدد انتقام گیری و عقده‌گشایی از انقلاب اسلامی و تضعیف این نظام الهی است.

در ادامه این پیام می خوانیم: این‌گونه توطئه‌ها و کینه‌ورزی‌ها بیش از هر چیز، عزم و اراده آهنین ملت سلحشور ایران اسلامی را می‌آزماید و درکنار اقیانوس بیکران مقاومت ملت؛ هم صدایی و همگرایی قاطبه سینماگران و هنرمندان آزادی خواه، مبارز و مستقل ایران، جهان و بویژه جهان اسلام را می‌طلبد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: بدیهی است هر جا ظلمی به وقوع می‌پیوندد، هر جا بمبی بر سر ملتی فرو می‌ریزد، هر جا کودکی زیر آوار بمباران سوداگران بین‌المللی مرگ و جنگ سالاران غربی، صهیونیستی و عربی به سینه خاک سپرده می‌شود این فریاد عدالت خواهی روح هنر مقاومت است که انعکاس می‌یابد و جهان بیش از همیشه به اهتزاز پرچم سینمای مقاومت در عصر امروز محتاج است.   بیش از همیشه باید صدای این نهضت و جنبش سینمایی فراگیر، کوبنده،   نافذ و بلند باشد.

در پیام سردار غیب‌پرور آمده است: در عصری که امپریالیسم و استکبار در تلاش هستند تا با دستاویز قراردادن حربه جشنواره‌های سینمایی، فستیوال‌های رنگی، انقلاب‌های مخملی، بوق و کرنا و هیاهوهای دروغین مدنی و حقوقی؛ و هجمه‌های کثیف ماهواره‌ای و اینترنتی، گردونه کره خاکی را لبریز از آلودگی نمایند تا رنج مظلومان و محرومان جهان دیده و شنیده نشود رسالت و ماموریت حرکت‌هایی چون جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت است که عَلم اعتراض را به اهتزاز در آورند و نوری بر سیاهی‌ها، رنج‌ها، ظلم‌ها، بی‌عدالتی‌ها و گردنکشی‌های قلدران غربی و مثلث شوم غربی، عبری، عربی بیفکنند.

در بخش دیگری از این پیام می‌خوانیم: انتظار این است که سینمای مقاومت آیینه تمام نمایی باشد از صلابت زنان و مردانی که در مواجهه با حجم انبوه پیچیده ترین سلاح‌ها، مرگ را به بازی گرفتند و چون صخره‌های مستحکم با دستان خالی مجهزترین ارتش جهان را در جای جای بلاد اسلامی زمین‌گیر نمودند.

«سینمای مقاومت باید بتواند توطئه تفرقه افکنانه آمریکای جهانخوار و انگلیس خبیث، صهیونیسم غاصب و وحشی و حکام و شیوخ مستبد سعودی را در راه اندازی گروه‌های تروریستی تفرقه افکن و خشن که مشوه کردن چهره اسلام را هدف قرارداده اند، خنثی کند و وحدت جبهه آزادیخواهان را تحکیم بخشد. سینمای مقاومت باید رمز موفقیت پیروزی انقلاب اسلامی ایران و جریانات همگرای مقاومت و کیمیای رهبری ولایت را تبیین کند و تفاوت آن را با جبهه‌های ناآرام و آشفته خالی از نور ولایت مقایسه کند.»

رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره جشنواره فیلم مقاومت تصریح کرد: این جشنواره، بزنگاه و فرصتی است برای ارزیابی و محک آفرینش‌های هنرمندان مسلمان و مستقل تا نمونه‌های موفق در آن برجسته شوند و در کارزار رسانه ای با غرب به خدمت گرفته شوند. امیدوارم این رویداد بزرگ سینمایی، فرهنگی و اجتماعی پانزدهمین دوره اش سرآمد دوره‌های پیشین باشد و همچنانکه به برکت انفاس طیبه شهیدان و با دستان پربرکت خانواده شهدا آغاز به کار کرده است در ادامه ضمن ادای دین به شهدا و مجاهدان فی سبیل الله و مدافعان حرم، راه نویی را پیش روی سینماگران در ادامه کوشش‌های شان بگشاید.

سردار غیب‌پرور در پایان پیام خود تاکید کرد: انتظار می‌رود مضمون متعالی مقاومت که طی این سالها در هیبت ایستادگی جانانه جهادگران مخلص در برابر توطئه‌های مشترک استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه و نقشه شوم آنها برای ایجاد آشوب و فتنه در کشورهای اسلامی، نمود بارزی یافته است، با الهام از رهنمودهای گرانبار رهبری معظم انقلاب به شکل هنرمندانه ای غالب تولیدات سینمایی را در بگیرد و سبب ساز درک ملموس و اثرگذار مخاطبان بویژه جوانان عزیز از صفحات درخشان دفتر رشادت‌های پویندگان راه منیر جهاد و شهادت گردد.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »