نمایش 7 اثر خاطره‌انگیز علی اکبر صادقی

هنردستان: نسخه­‌های مرمت شده‌ی آثار انیمیشن استاد «علی‌اکبر صادقی» برای نخستین بار در بخش نمایش‌ ویژه دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران روی پرده می­‌رود.

به گزارش هنردستان، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، آثار علی‌اکبر صادقی به‌عنوان یکی از نقاشان و تصویرگران معاصر مطرح در بخش نمایش‌های ویژه و دومین روز برپایی دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران با عنوان «تولدی دیگر، مرور آثار علی‌اکبر صادقی» نمایش داده می‌شود.

 

این آثار به تازگی به نسخه دیجیتالی تبدیل شده و از نظر رنگ و نور اصلاح شده است.

آثاری که از این استاد پیشکسوت انیمیشن در جشنواره دهم پویانمایی مرور می‌شود، شامل 7 اثر خاطره­‌انگیز همچون «هفت شهر» به مدت 15:02، «گلباران» به مدت 8:07، «من آنم که» به مدت9:17، «رخ» به مدت 10:31، «ملک خورشید» به مدت 3:30، «ائتلاف» به مدت 12:43 و «زال و سیمرغ» به مدت 26:30 است.

آثار علی‌اکبر صادقی روز دوشنبه 16 اسفند در سالن‌های غدیرِ مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سینما فلسطین، سینما کانون و سینما آزادی ساعت 19 و در سالن شهید بهنام محمدی ساعت 21 مرور می‌شود.

دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی از 15 تا 19 اسفند در تهران و 32 سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید