تاریخ سیاسی اجتماعی آذربایجان روی صحنه تئاتر می‌رود

به گزارش هنردستان یعقوب صدیق جمالی قصد دارد از خرداد سال ۹۸ نمایشی با موضوع سیاسی اجتماعی آذربایجان ایران را در تالار وحدت روی صحنه ببرد.

یعقوب صدیق جمالی کارگردان تئاتر درباره فعالیت جدید خود در زمینه کارگردانی گفت: اگر خدا بخواهد از ۱۶ خرداد سال ۹۸ یعنی بعد از عید سعید فطر نمایشی را که از قابلیت های فولک آذربایجان ایران بهره می‌گیرد و موضوعی سیاسی اجتماعی دارد، در تالار وحدت روی صحنه می‌برم.

وی درباره عنوان این نمایش و گروه بازیگری آن افزود: به زودی عنوان این نمایش انتخاب و اعلام می‌شود. این اثر نمایشی کاری پر حجم و بزرگ است و تیم عواملی بالغ بر ۳۰۰ نفر دارد.

این کارگردان تئاتر درباره زمان آغاز تمرینات این پروژه تئاتری توضیح داد: از نیمه دوم آذر تمرین‌های نمایش آغاز می‌شود، البته مراحل پیش تولید این اثر شروع شده است.

صدیق جمالی درباره روند نگارش نمایشنامه این اثر اظهار کرد: چون متن در مرحله پژوهش و نگارش است، به صورت گروهی این کار انجام می‌شود زیرا می‌خواهم کار پشتوانه تحقیقی محکمی داشته باشد.

وی در پایان درباره دلایل انتخاب تالار وحدت برای اجرای اثر خود، تأکید کرد: این اثر بُعدی ملی و شاید فرا ملی دارد و می‌تواند در تالار وحدت این ظرفیت را نشان دهد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »