آثار فرید عمران رونمایی می شود/ باران موسیقی بر فراز ابرها

به گزارش هنردستان مجموعه‌ای از آثار پیانویی فرید عمران به نوازندگی هوشیار خیام در قالب آلبوم «دستچین آثار پیانو» روز دوشنبه دوازدهم آذر ماه در شهرکتاب مرکزی رونمایی می‌شود. این آلبوم دربرگیرنده ۲ سی‌دی از مجموعه آثار ضبط شده فرید عمران در چند سال اخیر بوده که به تازگی منتشر شده است.

در مراسم رونمایی آلبوم «دستچین آثار پیانو» نادر مشایخی و کیاوش صاحب نسق نیز درباره اثر صحبت خواهند کرد.

هوشیار خیام پیانیست این مجموعه درباره دستچین آثار پیانویی فرید عمران توضیح داده است: «آثار فرید عمران بخش مهمی از ادبیات موسیقی معاصر کشورمان را شکل داده است. این آثار در طول سال‌ها کار و تفکر شکل گرفته و مثل هر اثر مهم هنری بارها دوباره نونویسی شده، صیقل خورده و شفاف شده است. به هر صورت هیچ چیز شگفت‌انگیزتر از لحظه‌های کشف یک اتفاق ساده نیست، جایی پنهان میان نت‌هایی با عمق نیم قرن مکاشفه. موسیقی عمران را پیش از این به عمارتی شبیه دیدم با سقف بلند و پنجره‌های بی‌هراس. عمارتی سفید و بلند در جایی پنهان میان پیچک و یاس.  کاش روزی هنرمند جوان ما، گم شده میان انبوه اصوات، یاد بگیرد که موسیقی را تنها از آن سوی مرزها نجوید، چرا که در همین میان، هنرمندی در کنار ما ایستاده که موسیقی خود را از فراز ابرها جُسته و موسیقی‌اش مثل آب، مثل باران بر ما می‌بارد.»

مراسم رونمایی از آلبوم «دستچین آثار پیانو» ساعت ۱۸ روزدوشنبه ۱۲ آذرماه در شهر کتاب مرکزی، واقع در خیابان شریعتی بالاتر از مطهری نبش کوچه کلاته برگزار می شود.  

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »