جادوی تصویرسازی هنرمند اسرارآمیز با بیش از یک میلیون دنبال‌کننده

به گزارش هنردستان کارهای یک هنرمند ژاپنی در توئیتر به سوژه بحث و تحسین کاربران اینترنت بدل شده است؛ هنرمندی که با ماندن در سایه ناشناسی، هویتی اسرارآمیز پیدا کرده است.

 جمله معروفی وجود دارد که می‌گوید «گاهی ارزش یک عکس از هزار کلمه فراتر می‌رود»، حالا تصویرسازی‌های یک هنرمند ژاپنی به مصداقی برای این جمله معروف بدل شده است ولی این یک هنرمند معمولی نیست.

هویت اسرارآمیز این هنرمند ژاپنی به سوژه‌ای جذاب میان کاربران اینترنت بدل شده است و نه تنها کارهای وی دست به دست می‌شود و مورد تحلیل قرار می‌گیرد بلکه هر کس به‌زعم خود درباره هویت وی نیز گمانه‌زنی می‌کند.

«Avogado6» نام یک اکانت یک کاربر توییتر است که تصویرسازی‌های خود را آن جا منتشر می‌کند.

این هنرمند اطلاعات زیادی از خود منتشر نکرده و تنها به ذکر جمله این جمله بسنده کرده است: من یک آدم معمولی هستم که به شیمی علاقه دارد.

اما تصویرسازی‌های او فاصله زیادی با معمولی بودن دارد و تحسین مخاطبان خود را برانگیخته است.

کارهای این هنرمند ژاپنی برخی از پیچیده‌ترین و غامض‌ترین مفاهیم بشری را به ساده‌ترین شکل ممکن بیان به تصویر می‌کشد، تصاویری سانتی‌مانتال، احساسی و چالش برانگیز از عمیق‌ترین احساسات و افکار بشری که به سختی می‌توان آن را به کلمه تبدیل کرد و غالب آن ها نگاهی تلخ به زندگی انسان مدرن امروز دارد.

«Avogado6» در تصویرسازی‌های خود به موضوعات مختلفی پرداخته است. به تصویر کشیدن آموزش در عصر مدرن و نظام آموزشی سیستماتیک و بی‌روح دنیای امروز و فاجعه‌ای که کودک امروزی به نام تربیت با آن مواجه است یکی از علاقه‌مندی‌های اوست.

 بخشی دیگر از آثار او درباره مفهوم زمان و به پایان رسیدن چرخه زندگی است.

زندگی روزمره بشر امروز و خستگی او از روزمرگی و له شدن زیر فشار چرخ دنده های زندگی روتین نیز بخش مهمی از آثار او را تشکیل می‌دهد.

این هنرمند ناشناس به گربه علاقه خاصی دارد گاهی میان کارهای تلخ و گزنده‌اش شوخ طبعی هم می‌کند. شاید خیلی‌ها کش آمدن پنیر یک پیتزا را با کش آمدن بستنی ترکی مقایسه کنند اما چه کسی این دو را با یک گربه مقایسه می‌کند؟ جواب مشخص است.

صحبت از احساسات نهفته انسان‌ها و به تصویر کشید آن شاید کاری سخت و پیچیده باشد، اما «Avogadi6» به ظریف‌ترین شکل ممکن به آن می‌پردازد. درست مانند تصویر زیر که دیو خشم درون هر انسانی را نشانه رفته است.

و یا حس شرم خجالت که یکی از شایع‌ترین احساسات بشری است و هنرمند ژاپنی با هنر خود این حس را همچون قفلی بر سینه به بهترین شکل به تصویر کشیده است.

تهمت و افترا از دیگر حقایق تاسف برانگیز دنیای امروز است؛ دنیایی که مردمانش به قضاوت‌های نادرست و پایین کشیدن دیگری عادت کرده اند.

و انگار چاره کار برای تاب آوردن در برابر این معضل، پوشیدن زره و تهی شدن از انسانیت است.

«Avogado6» در بسیاری از کارهایش به این مفهوم تهی شدن از انسانیت پرداخته است، کارهایی که اغلب نگاهی افسرده و ناامیدانه به خصوص در مواجهه با گسترش روزافزون تکنولوژی دارد.

و در نهایت عشق، این راز بزرگ هستی که دستمایه تصویرگری مینیمال او قرار گرفته است.

«Avogado6» تا کنون سه کتاب منتشر کرده و بیش از یک میلیون دنبال کننده در توئیتر دارد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »