ارتقای سینمای کوتاه در گروی حمایت از فیلمنامه است/ اهمیت دریا

به گزارش هنردستان ابراهیم حصاری دبیر سومین جشنواره فیلم موج کیش معتقد است که ارتقای سینمای کوتاه در گروی حمایت و نگاه ویژه به بخش فیلمنامه است.

 به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه موج کیش، ابراهیم حصاری دبیر سومین جشنواره فیلم موج کیش گفت: جزیره‌ کیش این قابلیت را دارد که به کانون توجه اهالی فرهنگ و هنر کشور تبدیل شود و رویدادهای فرهنگی و هنری اخیر، دلیلی بر این ادعا است.

حصاری سومین جشنواره فیلم موج کیش را جشنواره ای متفاوت و با ویژگی های جدید دانست و مطرح کرد: یکی از رویدادهای ویژه‌ این جشنواره، بخش فیلمنامه‌ آن است که برای اولین بار برگزار خواهد شد.

وی افزود: معتقدم ارتقای سینمای کوتاه در گروی حمایت و نگاه ویژه به بخش فیلمنامه است. دریا و بیکرانگی‌اش از دیرباز دستمایه‌ آثار فاخر هنری بسیاری بوده است و هر اثر که به گونه ای مستقیم و یا استعاری به این موضوع اشاره داشته باشد، امکان رقابت در ۲ بخش فیلمنامه و فیلم را خواهد داشت.

 حصاری همچنین سفر را یکی از موضوعات مهم این دوره از جشنواره اعلام و اظهار کرد: سفر، مهاجرت، جا به جایی، جنبش و پویایی خاصیت زندگی است و از تولد تا مرگ یکی از مهمترین رویدادهای زندگی بشری است.

وی همچنین از ایجاد بخش جدیدی با نام «چشم انداز فیلمسازان کیش» خبر داد و گفت: فیلمسازان جزیره‌ کیش این امکان را دارند تا علاوه بر بخش اصلی، در بخش ویژه ای با عنوان «چشم انداز فیلمسازان کیش» شرکت کرده و با یکدیگر به رقابت بپردازند.

دبیر جشنواره موج کیش بیان کرد: مسلما نگاه ویژه ای به فیلمسازان خطه‌ جنوب خواهیم داشت و حضور گسترده‌ این هنرمندان یکی از دغدغه‌های اصلی ما است. استفاده از ظرفیت‌ها و مشارکت حداکثری فیلمسازان و فعالان فیلم کوتاه در روند اجرایی جشنواره از اولویت های اصلی برگزار کنندگان این دوره از جشنواره است.

سومین دوره‌ جشنواره ملی فیلم کوتاه موج کیش ۱۰ تا ۱۲ اسفند سال جاری در ۲ بخش فیلم و فیلمنامه‌ کوتاه به دبیری ابراهیم حصاری و در جزیره‌ کیش برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای شرکت در سومین جشنواره‌ فیلم موج تا ۱۵ دی‌ماه فرصت دارند آثار خود را از طریق وب‌سایت رسمی جشنواره www.mowj.kish.ir به ثبت رسانده و به آدرس دبیرخانه‌ جشنواره به ناشنی کیش، خیابان سنایی، مقابل مسجد امیر (ع)، ساختمان بساک، طبقه دوم، دبیرخانه سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش، کدپستی: ۷۹۴۱۷۷۳۸۹۹) ارسال کنند.

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »