برپایی آیین اختتامیه یک جشنواره سینمایی فردا

هنردستان: آیین اختتامیه دهمین جشنواره فیلم‎های ورزشی سه شنبه 17 اسفندماه در تالار ایوان شمس برگزار می‎شود.

به گزارش هنردستان، دبیر اجرایی دهمین جشنواره فیلم‎های ورزشی گفت: اختتامیه این رویداد با پیام رئیس مجلس شورای اسلامی، حضور وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک، نمایندگان مجلس، روسای فدراسیون‌های ورزشی، قهرمانان، هنرمندان و چهره‌های برگزیده سه شنبه 17 اسفندماه ساعت 18:30 در تالار ایوان شمس برگزار می‌شود.

 

سیدمجتبی علوی، با بیان اینکه دهمین دوره این رویداد بعد از 6 سال وقفه در سال 95 برگزار شد،افزود: پس از بررسی آثار رسیده توسط هیأت انتخاب، 93 فیلم وارد بخش مسابقه شد که این آثار از سوی هیأت داوران این دوره ارزیابی شدند.

وی گفت: پس از ارزیابی هیأت داوران، 10 فیلم به نمایندگی از ایران در جشنواره فیلم‌های ورزشی که در میلان ایتالیا و زیر نظر فدراسیون جهانی FICTS برگزار میشود، شرکت کردند.

علوی با اشاره به اینکه امسال مستند «آتلان» به نمایندگی از ایران در جشنواره بین‌المللی فیلمهای ورزشی میلان حضور داشت، تصریح کرد: این فیلم به کارگردانی معین کریم‌الدینی، لوح تقدیر و نشان بلورین سی و چهارمین جشنواره فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا را کسب کرد.

دبیراجرایی دهمین جشنواره فیلم‎های ورزشی با بیان اینکه این رویداد پس از 6 سال وقفه امسال در مسیر برگزاری قرار گرفت و این امر باعث شد تا دوباره از سوی فدراسیون جهانی FICTS ارزیابی و مورد توجه قرار گیرد، افزود: هم اکنون ایران جزو 16 منطقه جهانی است که قرار است به عنوان نماینده منطقه غرب آسیا و آسیای میانه پذیرای هنرمندان و سینماگران این کشورها در سالهای آینده باشد.

علوی افزود: 93 فیلم حاضر در بخشهای مختلف جشنواره فیلمهای ورزشی از سوی هیأت داورانی متشکل از علیرضا رضاداد، ابراهیم داروغه زاده، امیر حاج رضایی، محمد خزاعی، سعید راد، جهانگیر کوثری و علی روئین تن ارزیابی شدند و از برگزیدگان در روز 17 اسفند تقدیر میشود.

وی با اشاره به اینکه در مراسم اختتامیه از دو اسطوره ورزش که به هنر سینما هم روی آوردند، زنده‌یاد ناصر حجازی و علی پروین تجلیل میشود، بیان کرد: در بخش خاطره هنری از عطاالله بهمنش به عنوان یکی از قدیمی‌ترین گویندگان ورزشی تجلیل و همچنین در این رویداد از تمبر یادبود ده سالگی جشنواره رونمایی می شود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »