کارگاه «کمدی خلاق» برگزار می‌شود/ حمایت از اجرای «شپش»

به گزارش هنردستان کوروش نریمانی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر اظهار کرد که مدیرکل هنرهای نمایشی از برگزاری دور سوم کارگاه «کمدی خلاق» و همچنین اجرای مجدد نمایش «شپش» استقبال کرده و وعده حمایت داده است.

کوروش نریمانی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر که ۲ دوره کارگاه «کمدی خلاق» را با حضور هنرجویان علاقه مند برگزار کرد و نمایش «شپش» را با حضور هنرجویان دور دوم این کارگاه آموزشی در سالن تئاتر مستقل تهران به صحنه برد و با استقبال مخاطبان نیز مواجه شد، درباره برگزاری دور سوم کارگاه «کمدی خلاق» گفت: در آخرین روز اجرای نمایش «شپش»، آقای شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی به تماشای این اثر نشست و بعد از پایان اجرا از برگزاری دور سوم کارگاه «کمدی خلاق» و همچنین تداوم اجرای نمایش «شپش» استقبال کرد.

وی اظهار کرد: طی صحبت‌هایی که با آقای شهرام کرمی داشتیم، از من دعوت کرد که دور سوم کارگاه «کمدی خلاق» را برگزار کنم و اعلام کرد که سالنی دولتی را برای برگزاری این کارگاه و اجرای نهایی آن در اختیارم گذاشته می شود زیرا برگزاری کارگاه و آموزش به هنرجویان جوان و علاقه مند به تئاتر و در نهایت تولید و اجرای یک اثر نمایشی با آن ها کار بسیار سخت و دشواری است.

نریمانی درباره اجرای مجدد نمایش «شپش» توضیح داد: از همان زمان تولید و اجرای این نمایش با حضور هنرجویان دور دوم کارگاه «کمدی خلاق» به فکر اجرای مجدد این اثر بودم و حتی به این موضوع فکر می کنم که کار پایانی مرحله سوم کارگاه نیز باشد. به نوعی اجرای مجدد «شپش» تلفیقی از هنرجویان دور دوم و سوم کارگاه باشد.

این کارگردان و نمایشنامه نویس تئاتر یادآور شد: هدف من این است که اجرای مجدد «شپش» پخته تر از قبل باشد زیرا در اجرای اول من اصرار داشتم که همه بچه های کارگاه «کمدی خلاق» در نمایش حضور داشته باشند، به همین دلیل قصه نمایش از ریتم مدنظر من در همه کارهایم برخوردار نشد و روی کیفیت اثر هم تأثیر گذاشت. قصد دارم تعدادی از کاراکترهای نمایش را حذف کنیم و علاوه بر هنرجویان کارگاه، از ۲ یا ۳ بازیگر حرفه ای تئاتر نیز در اجرای مجدد «شپش» استفاده کنم.

وی با بیان اینکه قصد دارم در کنار برگزاری دور سوم کارگاه «کمدی خلاق» و اجرای مجدد «شپش»، یکی از اجراهای قبلی را نیز بازتولید و اجرا کنم، افزود: می خواهم یکی از کارهای قبلی خود را با حضور بازیگران حرفه ای که پیش از این نیز با هم همکاری داشتیم، روی صحنه ببرم و همزمان با «شپش» روی صحنه ببرم.

نریمانی در پایان سخنان خود تأکید کرد: طی جلسه ای با آقای شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی درباره اینکه در سال جاری یا ماه‌های ابتدایی سال ۹۸ این فعالیت‌ها انجام شود تصمیم گیری می شود. برگزاری کارگاه «کمدی خلاق» کار بسیار سختی است و در برگزاری دور دوم کارگاه شرایط ذهنی و مالی سختی برایم ایجاد شد.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »