روزگار خوشبختی سینمای انگلستان/ رکوردی تاریخی در آستانه شکستن است

به گزارش هنردستان طبق گزارش‌های منتشر شده، سال ۲۰۱۸ سینماروهای انگلیسی حضوری تاریخی را در سالن‌های سینما رقم زدند تا صنعت سینمای بریتانیا، در آستانه شکستن سطح فروش بلیت در طول تقریبا ۵۰ سال گذشته قرار گیرد.

 به نقل از هالیوودریپورتر، صنعت سینمای بریتانیا در آستانه ثبت بالاترین میزان حضور مردم در سالن‌های سینما در نیم قرن اخیر و به جا گذاشتن رکوردی تاریخی از این منظر قرار دارد.

سال ۲۰۱۸ میلادی سال بزرگ و پربرکتی برای صنعت سینمای بریتانیا بود، آن قدر بزرگ که آن ها در آستانه شکستن رکورد میزان فروش بلیت و تعداد مراجعه سینمادوستان به سالن‌های سینما در طول تقریبا ۵۰ سال گذشته هستند. بنابر گزارش انجمن سینمای بریتانیا، میزان بلیت‌های فروش رفته در ماه نوامبر به عدد ۱۴.۸ میلیون قطعه می‌رسد که افزایشی ۵ درصدی نسبت به همین ماه در سال گذشته را نشان می‌دهد. سینماهای بریتانیا تنها به ۱۴ میلیون مراجعه دیگر تا پایان آخرین ماه سال جاری نیاز دارند تا به رکورد ۱۷۶ میلیون قطعه بلیت فروش‌رفته برسند؛ بالاترین عدد از سال ۱۹۷۰ میلادی.

امسال با اینکه اثری از مجموعه «جیمز باند»، شخصیت محبوب انگلیسی‌ها و فیلمی که معمولا به صدر جدول فروش راه پیدا می‌کند، اکران نشد و با اینکه حضور طولانی مدت تیم ملی فوتبال انگلستان در جام جهانی فوتبال، سینماروها را در فصل تابستان از سالن‌های نمایش دور نگه داشت، آمار و ارقام سطح فروش با دست‌چینی از فیلم‌های سینمایی که همگی بیش از ۴۰ میلیون مراجعه به سینما را ثبت کردند، در سطح بالایی باقی ماند؛ فیلم‌های چون «ددپول۲»، «پیتر خرگوشه»، «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی»، «راپسودی بوهمی»، «شگفت‌انگیزان ۲»، «پلنگ سیاه»، «ماما میا! دوباره شروع کنیم» و یا «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» که عدد شگفت انگیز ۹۶.۶ میلیون بار مراجعه به سینما را از آن خود کرد.

پیش بینی ها حاکی از آن است که ماه دسامبر نیز به همین منوال مطلوب برای سینمای بریتانیا بگذرد و فیلم هایی چون «آکوامن»، «بازگشت مری پاپینز» و یا «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» نیز وارد باشگاه بالای ۴۰ میلیونی‌ها شوند.

امتیاز دهید