کارگردان برگزیده «سینماحقیقت» در «عصرانه مستند»

به گزارش هنردستان ششمین برنامه از سلسله نشست‌های «عصرانه مستند» به فیلم «زمان» به کارگردانی ماریا ماوتی اختصاص یافت.

 به نقل از روابط عمومی خانه مهر رضا، مستند «زمان» با حضور ماریا ماوتی کارگردان و مهدی مطهر تهیه کننده این مستند سه شنبه ۴ دی ماه در خانه مهر رضا نمایش داده می شود و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

این مستند هفته گذشته در دوازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» موفق به دریافت تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه‌بلند شد.

این فیلم برشی از زندگی مردی است که هفت سال پیش به همراه خانواده‌اش به ترکیه پناهنده شده و برحسب اتفاقاتی غیرمنتظره، مسیرش از همسر و بچه‌هایش جدا می‌شود.

در خلاصه موضوع این مستند ۴۶ دقیقه‌ای آمده است: «چی باعث شد قید کشورتو بزنی؟ – بخاطر آینده‌ بچه‌هام، آینده‌ اونها رو روشن کردم – خب الان بچه‌هات کجان؟»

مراسم نقد و بررسی و نمایش فیلم مستند «زمان» سه‌شنبه ۴ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ در خانه مهر رضا به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از بیمارستان دی، نرسیده به پل همت، نبش کوچه نیلو، پلاک یک برگزار می‌شود و ورود برای عموم رایگان و آزاد است.

خانه مهر رضا وابسته به خیریه متوسلین به امام رضا (ع) با راه‌اندازی «عصرانه مستند» به نمایش مستندهای شاخص به ویژه با رویکرد اجتماعی می‌پردازد و هدف از آن کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی از مسیر فرهنگ و هنر به ویژه سینما است.

برنامه «عصرانه مستند» هر ۲ هفته یکبار در خانه مهر رضا برگزار می شود و تاکنون نمایش و نقد مستندهای «متهمین دایره بیستم»، «آوانتاژ»، «بزم رزم»، «زنانی با گوشواره های باروتی»، «راه طی شده» را میزبانی کرده است.

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »