اجرای اولین تئاتر دیجیتالی ویژه کودکان و نوجوانان

به گزارش هنردستان «راز گنجور» اولین بازی – تئاتر دیجیتالی است که به کارگردانی هانی حسینی و مرضیه نادری در مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه خواهد رفت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «راز گنجور» یک اثر اینتراکتیو و تعاملی است که تماشاگران در پیشبرد داستان آن نقش مستقیم خواهند داشت. این مخاطبان کودک و نوجوان می‌توانند مانند یک بازی رایانه‌ای در این نمایش به ایفای نقش بپردازند و مرحله به مرحله با شخصیت‌های نمایش تا انتها پیش بروند.

هانی حسینی یکی از کارگردانان این اثر درباره‌ ایده‌ اصلی این نمایش و چگونگی شکل‌گیری آن گفت: ایده اولیه این اثر در سال ۱۳۹۵ و در اولین و تنها دوره‌ مرکز مطالعات اجرایی قشقایی شکل گرفت. در این ایده سعی داشتیم تا اجرای تعاملی را در مواجهه با کودک، مورد بررسی و پژوهش قرار دهیم و در پایان بعد از چند ماه با همکاری دوستانمان در گروه هنری واحه تمام نظریات خود را در قالب یک اثر نمایشی به مدت یک هفته به صحنه آوردیم. این تجربه ارزشمند ما را بر آن داشت تا این مسیر را ادامه دهیم و با توجه به آنچه که در پروژه مطالعاتی قشقایی آموخته بودیم، اثری جدید با حفظ نقاط مثبت قبل و بدون ایرادات و مشکلات گذشته، بیافرینیم.

این هنرمند ادامه داد: بعد از این تجربه و به بهانه‌ حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران – مبارک با همکاری مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نمایش تازه‌ای با عنوان «راز گنجور»، طراحی و تولید شد. متن، لباس، عروسک، تمامی تصاویر دیجیتال و انیمیشن‌های موجود در این اثر همگی مجدد و از نو طراحی و ساخته شدند تا با رویکردی جدید آماده‌ روی صحنه رفتن شود.

سها آردم، هانی حسینی، رامین کهن و متین گودرزی به عنوان بازیگر و بازی‌دهنده عروسک، صدف بیگدلی و مرضیه نادری به عنوان طراح و سازنده عروسک، آرمان مقدم، طراح تصاویر تعاملی، مسعود جعفری، طراح انیمیشن و تصاویر دیجیتال، سهیل سهیلی به عنوان آهنگساز، طراح صدا و رفعت هاشمی سیسخت و مرضیه سرمشقی به عنوان طراح پوستر و بروشور با این اثر همکاری کرده‌اند.

نمایش «راز گنجور» از ۹ دی ساعت ۱۷ در مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله روی صحنه خواهد رفت.

امتیاز دهید
ادبیات خارجی

فراخوان شعر Ledbury

فراخوان شعر Ledburyمنتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت بخشی از فستیوال شعر Ledbury است که جولای هر ماه در انگلستان برگزار می

ادامه مطلب »