کمپانی ایتالیایی از پروژه نوازنده ایرانی قدردانی کرد

به گزارش هنردستان پس از انتشار آلبوم «کنسرتو کمانچه» به آهنگسازی مهدی خیامی کمپانی ایتالیایی «استرادیواریوس» از تلاش نوازنده ایرانی برای اجرای این اثر قدردانی کرد.

 به دنبال انتشار آلبوم «کنسرتو کمانچه» به آهنگسازی مهدی خیامی با اجرا و ضبط آنسامبل دیورتیمنتو به رهبری سندرو گرلی توسط انتشارات ایتالیایی «استرادیواریوس»، رییس این انتشارات از شناخت موسیقی ایرانی و ساز کمانچه ورنگ صدایی این ساز سخن گفت.

روبرتو الی رییس انتشارات ایتالیایی «استرادیواریوس» درباره انتشار «کنسرتو کمانچه» به آهنگسازی مهدی خیامی گفت: کمپانی «استرادیواریوس» از جمله موسسات انتشاراتی با سابقه است که  هدف اصلی آن ترویج موسیقی آهنگسازان جوان ایتالیایی و غیرایتالیایی بوده است. در همین راستا پیشنهاد آنسامبل دیورتیمنتو برای انتشار موسیقی های یک آهنگساز ارزشمند ایرانی به نام مهدی خیامی که در عین حال تحصیلکرده کنسرواتوارهای ایتالیایی است مورد استقبال ما قرار گرفت.

وی با اشاره به جایگاه این آلبوم در کنار دیگر آثار منتشر شده استرادیواریوس افزود: برای اولین بار است که اثری از یک آهنگساز ایرانی را منتشر می کنیم  و این خود برای ما یک فرصت و یک چالش بود که به پیروزی در این راه امیدواریم. کیفیت ساختاری این موسیقی و شیوه به تحقق پیوستن آن، به شدت مورد علاقه ما قرار گرفت؛ شیوه ای که جنبه ها و تکنیک های آهنگسازی اروپای مرکزی را با سبک های صدایی جدید ترکیب می کند. مطمئنا ما متقاعد هستیم که ایده های جدید و ویژگی های بیانگری خاص این آلبوم، باعث غنی شدن لیست آثار منتشر شده ما می شود.

روبرتو الی در ادامه درباره شناخت خود و انتشارات استرادیواریوس از موسیقی ایرانی بیان کرد: شناخت ما خیلی محدود است، در حقیقت قطعه کنسرتو کمانچه با استفاده از این ساز خاص و البته برای ما ناشناخته به طور قابل توجهی کنجکاوی ما را برانگیخت.

وی درباره همکاری با شرکت نکسوس به منظور پخش آلبوم «کنسرتو کمانچه» مهدی خیامی گفت: در عصر اینترنت و پخش اطلاعات در سطح جهانی، موفقیت برای قابل رویت بودن و در دسترس قرار گرفتن، اصلا کار ساده ای نیست.

مدیر انتشارات استرادیواریوس با اشاره به میزان فروش این اثر به نسبت دیگر آثار این انتشارات تصریح کرد: ما معتقدیم که این سی دی در مسیر فروش درست نسبت به تولید قبلی ما قرار گرفته است.

امتیاز دهید