برگزاری جشنواره «وارش» با همراهی بخش خصوصی و نهادها

به گزارش هنردستان رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی «وارش» از همراهی بخش خصوصی، نهادها، سازمان‌ها، جوانان علاقه مند و نخبگان در برگزاری این رویداد خبر داد.

 به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره، محمود شالویی رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی «وارش» گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران تنها متولی برگزاری جشنواره فیلم وارش نیست و بخش خصوصی و برخی از سازمان‌های مرتبط با موضوع جشنواره در کنار ما خواهند بود.

وی یادآور شد: استقبال فیلمسازان از نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم وارش، نشان از رویدادی تاثیرگذار است و امسال تلاش شده با کمک سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌هایی نظیر آن همچون کمیسیون ملی یونسکو و سازمان اکو، بخش‌های خصوصی و نهادهای دولتی مازندران همچون استانداری مازندران و فرمانداری بابل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعتباری در حد مقدورات از محل اعتبارات استانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به جشنواره اختصاص پیدا کند که می‌تواند بخشی از هزینه های جشنواره را جبران کند.

 رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی فیلم وارش افزود: همه جشنواره‌های مهم در ایران از جمله جشنواره فیلم فجر، جشنواره سینماحقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران و… ردیف تعریف شده‌ای از محل اعتبارات ملی دارند و با توجه به رویکرد دولت به حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، جشنواره ها محل مناسبی برای تقویت نشاط اجتماعی هستند.

شالویی تاکید کرد: نهمین جشنواره بین‌المللی وارش با برنامه‌ریزی صحیح و با استفاده از نظر و نگاه نخبگان فرهنگی کشور پیش می رود. ستاد جشنواره از ابتدای مهر امسال در حال پیگیری و آماده‌سازی برگزاری این رویداد است و این تلاش تا ماه های بعد نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران عنوان کرد: در نهمین دوره این جشنواره نیز همانند ادوار اول آن  به استانداردهای برگزاری یک جشنواره بین المللی توجه ویژه‌ای داریم و با توجه به شرایط اقتصادی کشور هزینه‌های جشنواره را از محل تامین مشارکت‌های خدماتی و فرهنگی به حداقل خواهیم رساند.

شالویی تصریح کرد: همه جشنواره‌های دنیا برای برگزاری هدفمند نیاز به برنامه ریزی دارند و تلاش ما این است که بخش عمده‌ای از هزینه مهمانان بین‌المللی را از محل مشارکت وزارت خارجه و سایر دستگاه‌ها تامین کنیم. رقم هزینه‌های جشنواره فیلم وارش درآینده‌ای نزدیک اعلام می شود و کمک های جانبی این رویداد در حال برنامه ریزی و بررسی است.

رییس شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش گفت: جشنواره‌های فرهنگی در همه استانهای کشور  توسط موسسات فرهنگی و هنری زیر نظر ارشاد برگزار می شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز این مهم را در برنامه ریزی خود دیده است.

شالویی با اشاره به حضوره داوطلبان جوان در جشنواره فیلم وارش بیان کرد: این دوره از جشنواره فیلم وارش علاوه بر ۱۲ مدیر متخصص از ۵۰ داوطلب جوان و هنرمند در بخش‌های مختلف استفاده و تلاش می‌کند این سرمایه مهم انسانی را برای دوره های آتی در کنار خود داشته باشد.

امتیاز دهید