انتقاد سجادی به تصمیمات سلیقه‌ای در اکران فیلم‌ها

هنردستان: سخنگوی کانون کارگردانان خانه سینما از اعمال تصمیمات سلیقه‌ای برای اکران فیلم‌ها در حوزه هنری انتقاد کرد.

به گزارش هنردستان، محمدعلی سجادی با اشاره به مشکلاتی که اخیرا برای اکران فیلم «ماحی» به وجود آمده است، بیان کرد: حوزه هنری اصرار مبرمی به حذف فیلم‌ها و ممیزی مستمر در آن‌ها به ویژه فیلم «ماحی» دارد آن هم علیرغم گفت‌وگوهای فراوانی که با حوزه هنری داشته‌ایم.

 

او گفت: فیلم «ماحی» اولین اثر سینمایی داود خیام به عنوان یک کارگردان جوان است که در بخش خصوصی ساخته شده، اما متأسفانه حوزه هنری به جای حمایت از تولید چنین آثار و فیلمسازان جوانی در حال ضربه زدن به آن‌هاست.

این کارگردان از اعمال نظرات شخصی در حوزه هنری انتقاد کرد و افزود: باعث تعجب است که حوزه هنری که طبق گفته پول بیت‌المال را دراختیار دارد، چطور برای اکران فیلم‌ها این گونه اعمال نظر می‌کند؟ چون این برخوردهای سلیقه‌ای در نهایت به سینما لطمه وارد می‌کند.

فیلم «ماحی» تقریباً بعد از یکسال موفق به دریافت پروانه نمایش شد و پس از سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده است.

داستان این فیلم که براساس اتفاقات واقعی است؛ قصه‌ای از حواشی زندگی یک زن را روایت می‌کند که در کشمکش پشت پرده‌ اختلاس‌های مالی تا پرونده‌های پزشکی سربه مهر که هیچ گاه مطرح نشده است، را پرده‌برداری می‌کند. 

آنا نعمتی، مهران احمدی، همایون ارشادی، احسان امانی، سپیده اعلایی،هدی‌ نوری‌زاده و مریم داوودی ازجمله بازیگرانی هستند که در این پروژه سینمایی ایفای نقش کرده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »