تولید آلبومی که فقط یک قطعه دارد/ به مرزهای فرهنگی پا گذاشتیم

به گزارش هنردستان سرپرست گروه موسیقی نواحی «سازینه» از آغاز ضبط آلبومی با حضور هنرمندان برگزیده موسیقی نواحی پس از مدت ها کش و قوس خبر داد.

پیمان بزرگ نیا پژوهشگر و سرپرست گروه موسیقی نواحی «سازینه» توضیح داد: خوشبختانه پس از مدت ها مذاکره با تهیه کنندگان و تولیدکنندگان موفق شدیم ضبط آلبوم گروه «سازینه» را آغاز کنیم و به نوعی طلسم تاخیر در ضبط اثر را بشکنیم. ما تمایل داشتیم تولید این کار با حمایت های بیشتری صورت می گرفت اما وقتی دیدیم نمی توان امیدی به این حمایت ها داشت تصمیم گرفتیم با همت هنرمندان حاضر در این اثر کار را آغاز کنیم که این اتفاق افتاد و کار با وجود سنگ اندازی های متعدد آغاز شد.

وی ادامه داد: من فکر می کنم جریان اصلی فعالیت های مرتبط با حوزه موسیقی نواحی نیازمند تولید آثار شنیداری مختلف است که ضبط این آلبوم یکی از همان کارهاست. این آلبوم دارای ویژگی های مهمی است که از جمله آن می توان به اتصال هر یک از قطعات نسبت به اثر قبلی است به طوری که شنونده در این آلبوم گویی یک تراک ۵۰ دقیقه ای را می شنود که نوای قدرتمند هنرمندان صاحب نام عرصه موسیقی نواحی حس قابل توجهی را به آنها ارائه خواهد داد.

بزرگ نیا در پایان با اشاره به اینکه محتوای این مجموعه قرار است به صورت صوتی و تصویری در دسترس مخاطبان قرار گیرد، گفت: این آلبوم با نگاه مردمی تر تلاش کرده به شباهت های موسیقایی موسیقی اقوام ایران در حوزه شادیانه ها بپردازد و  مطمئنم می تواند مورد پسند دوستداران موسیقی اقوام ایران قرار گیرد. این آلبوم مجموعه ای از ترانه های مرزهای جغرافیایی ایران است ولی تلاش کردیم از حوزه مرزهای فرهنگی به ماجرا نگاه کنیم که چگونه این مرزهای فرهنگی موجب متصل شدن موسیقی فرهنگ های اقوام شده است.

امتیاز دهید