«اصوات پایدار» در فرهنگسرای نیاوران شنیده می‌شود

به گزارش هنردستان چیدمان صوتی «اصوات پایدار»، پروژه‎ای از آنسامبل «خانه رویا» جمعه ۲۱ دی ماه در فرهنگسرای نیاوران اجرا می‎شود.

 به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش ‏های هنری نیاوران، «اصوات پایدار» پروژه‎ای بر مبنای پخش اصوات است. در این شیوه هنری هنرمند به جای بهره‎گیری از المان‎های دیداری از المان‎های شنیداری استفاده می‎کند. این شیوه از دهه ۶۰ میلادی در اعتراض به سبک‎های موسیقایی حاکم در آن زمان از سوی برخی از هنرمندان پیشرو ابداع شد.

در چیدمان صوتی هنرمندان می‎کوشند تا مخاطب خود را با بعد دیگری از صوت به جز اصوات موسیقایی آشنا کنند. صداها در این سبک اساسا ملودیک نیستند. در چیدمان «اصوات پایدار» قطعاتی از جان کیج، موسیقیدان پیشرو این سبک با نام «اتفاقات رادیویی» برای حاضران در گالری به صورت زنده اجرا خواهد شد. از بخش‎های دیگر این چیدمان می‎توان به اجرای قطعه «خانه رویا» اثر لامونت یانگ، «همیشه فیثاغورث» اثر نادر مشایخی، «درنا» اثر علیرضا امیرحاجبی، «زخمه بر تار» اثر امین شریفی و «جابجایی غیر هدفمند» اثر مهدی طالبی و «هیپنوتیز» اثر سهیل شیرنگی پخش می‎شود.

چیدمان صوتی «اصوات پایدار» جمعه ۲۱ دی ماه ساعت ۱۸ در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. حضور کلیه علاقمندان در این برنامه آزاد است.

امتیاز دهید