عکاسی سینما نیروی جوان می‌خواهد/ آغاز فعالیت تهیه‌کنندگی

به گزارش هنردستان محمدمهدی دلخواسته عکاس سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه رشته عکاسی نیروی جوان می‌خواهد بیان کرد به سمت تهیه‌کنندگی فیلم پیش می‌روم.

محمد مهدی دلخواسته عکاس سینما و تلویزیون که این روزها تهیه‌کنندگی فیلم‌های کوتاه را برعهده دارد، گفت: در سال جاری با هیچ پروژه سینمایی برای عکاسی همکاری نکرده‌ام، در واقع آخرین پروژه‌ای که به عنوان عکاس در آن حضور داشتم مجموعه شبکه نمایش خانگی «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی بود که اسفند سال ۹۶ به پایان رسید.

وی با اشاره به اینکه در مدت گذشته پیشنهادهای مختلفی برای همکاری با پروژه‌های سینمایی داشته است، توضیح داد: طی یک سال گذشته به سمت تهیه‌کنندگی فیلم کوتاه رفته‌ام و با توجه به زمان بر بودن آن نتوانستم پروژه جدیدی را بپذیرم.

عکاس فیلم سینمایی «قاتل اهلی» بیان کرد: بحث عکاسی سینمایی به دلیل مشکلاتی که همیشه داشته و دارد که البته اگر از مشکلاتی مانند امنیت شغلی، دستمزد و مسائل صنفی، بگذریم، شرایط کار را برای یک عکاس سخت می‌کند. در واقع باید بگویم فعالیت در این رشته با سن عکاس رابطه مستقیم دارد و همین مساله سبب می‌شود تا عکاسان برای ادامه فعالیت شرایط مختلف را بسنجد.

وی ادامه داد: در رشته عکاسی سینما یا تلویزیون، زمانی که یک سنی را رد می کنید، بر خلاف رشته های دیگر که فرد تبدیل به پیشکسوت می‌شود و پروژه‌های مهمتری به فرد پیشنهاد می‌شود، عکاسی یک شغل جوانی است که نیروهای جوانی را برای کار می طلبد که البته این امر هیچ ایرادی ندارد.

عکاس فیلم سینمایی «عصر یخبندان» تاکید کرد: در چنین شرایطی عکاسانی که کار خود را در سینما ادامه می‌دهند، به سختی باید در این بخش مبارزه کرده و دائم خود را به روز و آماده نگه دارند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدا به دنبال فیلمسازی در سینما بود، بیان کرد: همین مساله سبب شد، تهیه‌کنندگی فیلم کوتاه «سنگساز» را برعهده بگیرم، این فیلم کوتاه توانست با حضور در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی جوایزی را کسب کند.

این هنرمند توضیح داد: در حال حاضر نظارت بر نگارش چند فیلمنامه کوتاه را برعهده دارم که امیدوارم شرایط مناسب برای تولید آن فراهم شود. همچنین در تلاش هستم تا بتوانم در حوزه تولید فیلم بلند نیز حضور پیدا کنم.

وی با بیان اینکه این روزها به عنوان مجری طرح برنامه «هنرپیشه» شبکه نسیم نیز فعالیت می‌کند، تاکید کرد: اولویت این روزهای من در سینما بحث تهیه‌کنندگی است که امیدوارم بتوانم این هدف را به خوبی دنبال کنم.

محمدمهدی دلخواسته در پایان گفت: یک پروژه فیلم بلند ویدئویی نیز در دست دارم که در صورت دریافت مجوزهای لازم تولید آن را آغاز می‌کنم.

امتیاز دهید