پیشنهاد راه‌اندازی چند رشته جدید دانشگاهی در حوزه موسیقی

به گزارش هنردستان مدیر دانشکده موسیقی دانشگاه هنر در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های این مجموعه از پیشنهاد راه‌اندازی چند رشته جدید دانشگاهی و ارائه آن به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

حمید عسکری مدیر دانشکده موسیقی دانشگاه هنر  ضمن اعلام این خبر افزود: یکی از مهم‌ترین نکاتی که طی ماه‌های اخیر در دانشکده موسیقی دانشگاه هنر روی آن تمرکز داریم، بررسی کارکردهای هنر موسیقی در جامعه است. به همین منظور در تلاشیم که برخی از رشته‌های جدید دانشگاهی را بر اساس همین نیاز وارد رشته موسیقی کنیم که در مرحله اول رشته‌های «آهنگسازی موسیقی فیلم»، «آواز ایرانی» و «پداگوژی موسیقی» در شورای دانشگاه مطرح شده است.

وی افزود: متاسفانه طی سال‌های اخیر فضایی برای شکل‌گیری این رشته‌های دانشگاهی به وجود نیامده است. کما اینکه برخی دیگر از رشته‌ها مانند «آهنگسازی موسیقی پاپ»، «رهبری ارکستر و گروه کُر» و «تربیت مربی موسیقی کودک» برای ارائه در شورای دانشگاه طراحی و بررسی شده اما امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم در این حوزه به نتایج مثبتی رسیده و فضایی را ایجاد کنیم که بتواند در تربیت نیروی متخصص دانشگاهی موثر باشد.

مدیر دانشکده موسیقی دانشگاه هنر در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: همان‌طور که اشاره کردم هم اکنون رشته‌های «آهنگسازی موسیقی فیلم»، «آواز ایرانی» و «پداگوژی موسیقی» پاییز امسال در شورای دانشگاه مطرح شده و قرار است کلیات آن بعد از طی مراحل اداری در ماه‌های آینده به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه شود.

امتیاز دهید