اولین آلبوم تصویری آکاپلای موسیقی ایران منتشر می‌شود

هنردستان: اولین آلبوم رسمی گروه آوازی «دامور» به عنوان نخستین آلبوم تصویری به سبک آکاپلا (آواز بدون همراهی ساز) در ایران منتشر می شود.

به گزارش هنردستان، این اثر اولین آلبوم رسمی گروه آوازی «دامور» بعد از ۶ سال فعالیت اش خواهد بود که ۱۰ قطعه موسیقی و کلیپ متفاوت به نام های «آها بوگو»، «کوچه لَرَ سوسَپ میشم»، «موسیقی کارتون ها»، «معرفی»، «مدارا کن»، Sway، Adagio in Gminor Schindler’s List، Anitra’s Dance Toccata & Fugue و Symphony V دارد.

 

این آلبوم به صورت دیجی پک (آلبوم صوتی به همراه آلبوم تصویری) طی ۲ نسخه دیجیتال در فضای اینترنت و فیزیکی در فروشگاه‌های فرهنگی و هنری سراسر کشور منتشر می شود. قطعات این اثر که در گستره های مختلف صدایی به صورت پولی فونی (چند صدایی) برای خوانندگان تنظیم شده، همراه با افکت های صوتی و تقلید سازهای مختلف مانند درامز، گیتارباس، ترومپت، نی و دودوک بدون همراهی ساز (Acapella) است.

فراز خسروی دانش رهبر گروه آوازی «دامور» با اشاره به اینکه زمان انتشار اولین آلبوم این گروه اواخر فروردین ماه ۹۶ خواهد بود از غزل اکلیلی، اهدا مصلحی، فروغ فضلی، مینا جعفری، محمود رحمانی و عطا حکاک به عنوان سولیست های این آلبوم یاد کرد. این در حالی است که کلیپ های اثر توسط حنانه واحدی کارگردانی شده و میکس و مسترینگ آلبوم را نوید رهبر بر عهده داشته اند.

گروه آوازی «دامور» فعالیت رسمی خود را از سال ۸۹ به سرپرستی فراز خسروی دانش آغاز کرد و در این مورد کنسرت های مختلفی را در تهران و شهرستان برگزار کرده است.

«دامـور» واژه ای پارسی و به معنای آواز نرم و لطیف است که مرتبط با نوع فعالیت گروه انتخاب شده است. قطعات گروه منتخبی از موسیقی سازی و آوازی است که در شاخه های کلاسیک، جَز، محلی و پاپ اجرا می شوند. این گروه در طول مدت فعالیت خود توانسته در اولین سال شرکت در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر مقام سوم را کسب کند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید