ارکستر ملی به خرم آباد می رود/ برگزاری کارگاهای آموزشی

هنردستان: ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان، خوانندگی علیرضا افتخاری و حضور ۶۰ نوازنده در شهرستان خرم آباد کنسرتی را برگزار می کند.

به گزارش هنردستان، ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان، خوانندگی علیرضا افتخاری و حضور۶۰ نوازنده ۱۹ اسفندماه در خرم آباد به اجرای برنامه می پردازد.

 

در این برنامه که در ۲ بخش اجرا می شود قطعات بیاد ماندنی و فاخر از اساتید برجسته موسیقی شامل اورتور (آوار) به آهنگسازی فریدون شهبازیان، «نیلوفرانه»، «بهشت یاد»، «در هوای تو» و «کوی بی نشان» به آهنگسازی عباس خوشدل، «به یاد صبا» و «نغمه ترک» به آهنگسازی حسین دهلوی اجرا می شود.

در بخش دوم نیز قطعات «پرلود (گریز)»، «شور عشق»، «رهایی»، «محرم راز»، «ساقی نامه»، «شور عاشقانه» به آهنگسازی فریدون شهبازیان  و «سرود گل» به آهنگسازی حسین دهلوی، توسط هنرمندان نواخته خواهد شد.

همزمان با برگزاری کنسرت نیز کارگاه آموزشی با حضور فریدون شهبازیان، علیرضا افتخاری و تعدادی از نوازندگان ارکستر برگزار می شود.

ارکستر ملی ایران به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی، همکاری انجمن موسیقی لرستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ساعت ۱۹ روز نوزدهم اسفند در خرم آباد برگزار می شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید