انتشار آخرین روایت های خسروشکیبایی از سهراب/ «مسافر» را بشنوید

هنردستان: مدیر موسسه «ایران گام» از انتشار یک آلبوم موسیقایی از آخرین روایت های زنده یاد خسرو شکیبایی با محوریت اشعار سهراب سپهری با عنوان «مسافر» خبر داد.

به گزارش هنردستان، صدرالدین حسین خانی مدیر موسسه «ایران گام» با اشاره به تازه ترین فعالیت های انجام گرفته این موسسه تولید و نشر آثار موسیقایی بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته روز یکشنبه ۲۲ اسفندماه آخرین اثر زنده یاد خسرو شکیبایی به عنوان راوی آثار اشعار سهراب سپهری در قالب  آلبوم «مسافر» به آهنگسازی و تنظیم محمدرضا احمدیان منتشر و در دسترس علاقه مندان موسیقی قرار می گیرد.

 

وی ادامه داد: این آلبوم که به نوعی آخرین اثر زنده یاد شکیبایی است که سال ها پیش همزمان با تولید و ضبط آثار دیگر این هنرمند پیرامون آثار سهراب سپهری منتشر شد و این بار تصمیم گرفته شد تا طی روزهای پایانی سال در دسترس علاقه مندان موسیقی و شعر قرار گیرد. «نامه ها» با اشعار سید علی صالحی، «مهربانی» با اشعار محمدرضا عبدالملکیان، «صدای پای آب» با اشعار سهراب سپهری، «نشانی ها» با اشعار سیدعلی صالحی، «سهراب» با اشعار سهراب سپهری، «پری خوانی» با اشعار فروغ فرخزاد، «حجم سبز» با اشعار سهراب سپهری و «چهل حکایت از گلستان سعدی» آثاری بودند که توسط ناشران مختلف طی سال های ۷۳ تا زمان حیات مرحوم شکیبایی به مخاطبان ارائه شده است.

مدیر موسسه «ایران گام» با اشاره به فعالیت های دیگر این مجموعه بیان کرد: آلبوم دف‌نوازی «حلقه رندان» به آهنگسازی مهرداد کریم خاوری، «مست هشیار» اثر داریوش پیرنیاکان و خوانندگی حمیدرضا نوربخش، «میهن» به آهنگسازی جلیل عندلیبی و خوانندگی سالار عقیلی، آلبوم تصویری «خداوندان اسرار» به آهنگسازی سهراب پور ناظری و خوانندگی همایون شجریان، «گفتم نرو» به خوانندگی محمد علیزاده، «کلاژ» به آهنگسازی و نوازندگی مهیار طریحی و «بر مدار زمان» فرهاد صفری  برخی از آثاری هستند که طی ماه های اخیر توسط موسسه ایران گام منتشر شده این در حالی است که در ماه های آینده نیز آلبوم «درعشق زنده باید» به آهنگسازی مجید مولانیا و خوانندگی وحید تاج در بازار موسیقی منتشر می شود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »