پیکر احمد عزیزی پنج‌شنبه تشییع می‌شود

هنردستان: پیکر احمد عزیزی روز پنج‌شنبه ۱۹ اسفندماه تشییع می‌شود.

 

به گزارش هنردستان، پیکر احمد عزیزی روز پنج‌شنبه ۱۹ اسفندماه تشییع می‌شود. مکان آغاز تشییع هنوز مشخص نیست؛ اما پیکرش احتمالا در میدان آزادگان در ورودی شهر کرمانشاه یا در طاق‌بستان به خاک سپرده می‌شود و قرار است مقبره‌ای برای او ساخته شود. این مراسم ساعت 11 شروع می‌شود.

احمد عزیزی که قریب به 9 سال پیش به کما رفته بود، دیروز از دنیا رفت. او در ۴ دی ماه ۱۳۳۷ در سرپل ذهاب کرمانشاه به دنیا آمد. او در کودکی با عشایر سیاه چادرنشین حشر و نشر فراوان داشت و قبل از رفتن به دبستان، خواندن و نوشتن را بدون داشتن معلم و تنها از روی کنجکاوی و تأمل و دقت از نوشته‌های روی تابلوها و اسامی خیابان ها و… به خوبی فرا گرفت. او قبل از پیروزی انقلاب به دعوت شمس آل احمد به تهران رفت و دیداری نیز با مرتضی مطهری داشت. او با آغاز جنگ به همراه خانواده به تهران نقل مکان کرد و برای مدتی ساکن شهرستان نور شد سپس در تهران اقامت گزید و به همکاری با روزنامه جمهوری اسلامی پرداخت.

 

او سرودن شعر را از سال های جوانی با مجله جوانان آغاز کرد. او از پانزدهم اسفندماه ۱۳۸۶ به علت کاهش سطح هوشیاری ناشی از تشنج، بیماری قلبی و کلیوی در بخش آی سی یو بستری بود.

 

“کفش‌های مکاشفه”، “شرجی آواز”، “خوابنامه و باغ تناسخ”، “ترجمه زخم”، “باران پروانه”، «”رویای رویت” و … از آثار احمد عزیزی هستند.

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید