«جاده جنگ» از رادیو نمایش می‌گذرد/ چهار ماه زمان برای یک سریال

به گزارش هنردستان ساختار اجتماعی و شرایط سیاسی جامعه ایران در دهه ۲۰ تا ۴۰ خورشیدی در نمایش رادیویی «جاده جنگ» برای مخاطبان رادیو نمایش شنیدنی شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، جواد پیشگر کارگردان نمایش رادیویی «جاده جنگ» که تنظیم رادیویی آن را نیز بر عهده داشته است درباره این نمایش رادیویی گفت: نگارش این اثر نزدیک به ۴ ماه زمان برد، تقریبا روزی ۱۴ ساعت برای نوشتن آن زمان گذاشته‌ام چرا که برای نوشتن نمایشنامه رادیویی آن هم بر اساس کتابی ۱۰ جلدی از منصور انوری، دقت نظر و زمان بسیار زیادی لازم بود.

وی ادامه داد: از آنجایی که بخش زیادی از این کتاب توصیف و روایت بود تبدیل آن به دیالوگ تا جایی که شنیدن آن مورد قبول واقع شود بسیار کار زمانبر و سختی بود، همینطور تعداد زیاد شخصیت‌ها باعث شد تا تمرکز نوشتاری روی شخصیت‌های محوری و اصلی آن که از دهه ۲۰ تا دهه ۴۰ در داستان حضور دارند صورت گیرد و در عین حال قصه برای مردم جذاب و قابل انتقال باشد.

هنرمند پیشکسوت رادیو تأکید کرد: داستان این نمایش ۴۰ قسمتی از سال ۱۳۲۰ به هنگام حضور ارتش شوروی در ایران آغاز می‌شود و تا سال ۱۳۴۲ ادامه پیدا می کند.

بر اساس این خبر، در «جاده جنگ» هنرمندانی چون فریبا متخصص، بیوک میرزایی، مهدی طهماسبی، محمد رضاعلی، مهدی نمینی مقدم، سعیده فرضی، فریبا طاهری، مینو جبارزاده، علی اصغر دریایی، بهادر ابراهیمی، رامین پورایمان، نورالدین جوادیان، امین بختیاری، محمد پورحسن و تعداد زیادی از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به ایفای نقش می‌پردازند.

این نمایش رادیویی به تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، صدابرداری علی حاجی نوروزی و افکتوری محمدرضا قبادی فر ساعت ۱۱:۱۵ از رادیو نمایش پخش می‌شود.

امتیاز دهید