بانی برنارد درگذشت

هنردستان: بانی برنارد نویسنده کانادایی برنده جایزه “گیلر” در سن ۷۲ سالگی درگذشت.

 

به گزارش هنردستان به نقل از “گلوب اند میل” نوشت: بانی برنارد داستان‌نویس کانادایی که جایزه “گیلر” سال ۱۹۹۹ را با رمان “یک خانه خوب” دریافت کرد،‌ در سن ۷۲ سالگی از دنیا رفت.

 

رمان برنده جایزه او که اولین بخت‌آزمایی‌اش در ژانر رمان به حساب می‌آمد، درباره خانواده‌ای معمولی است که در دوران پس از جنگ جهانی دوم در انتاریو سکونت دارند. یکی از نقاط قوت داستان‌های برنارد، باورپذیر و واقعی بودن شخصیت‌ها بود.

 

این زن نویسنده متولد سال ۱۹۴۵ پترولیای کانادا بود و پیش از عزیمت به انتاریو، سال‌ها در رجینا زندگی می‌کرد. او علاوه بر “گیلر”، جایزه کتاب سال “ساسکاچوان” و جایزه “ماریان انجل” را نیز از آن خود کرده بود.

 

“زنان تاثیرگذار” در سال ۱۹۸۸ جایزه کتاب اول کشورهای مشترک‌المنافع را برای “برنارد” به ارمغان آورد و دومین مجموعه داستانش یعنی “کازینو و دیگر داستان‌ها” جایزه کتاب سال “ساسکاچوان” را کسب کرد و تا مرحله نهایی نامزدی جایزه “گیلر” پیش رفت.

 

بانی برنارد پس از “یک خانه خوب” تنها یک کتاب در سال ۲۰۰۹ به چاپ رساند. “به ناگهان” آخرین رمان او بود که درباره سه دوست قدیمی نوشته شده بود.

 

منبع: ایسنا

امتیاز دهید
فیلم کوتاه

«تونل» در ایتالیا

فیلم کوتاه «تونل» به نویسندگی و کارگردانی کیارش حقگو در اولین حضور جهانی خود به جشنواره بین المللی تور ایتالیا راه پیدا کرد. به گزارش

ادامه مطلب »