شیراز میزبان «چند شب» یازدهم شد/ تجلیل موسیقی در شب فوتبال

به گزارش هنردستان آخرین برنامه از پروژه «چند شب» طی سال ۹۷ در حالی با عنوان «چند شب دونوازی» میزبان علاقه‌مندان بود که مدیر برگزاری این رویداد از برگزاری دوره یازدهم در شهر شیراز خبر داد.

 به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار»، آخرین برنامه از مجموعه کنسرت‌های «چند شب» در سال ۹۷، روزهای پایانی هفته گذشته با عنوان «چند شب دو نوازی» در تالار رودکی تهران میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی بود.

در این برنامه‌ها مژگان حسینی نوازنده قانون، سپنتا حامدی نژاد نوازنده تار، عماد حنیفه نوازنده تار، پوریا فرجی نوازنده سنتور، پویان عطایی نوازنده سنتور، حمید خوانساری نوازنده عود، نوا سلیمانی نوازنده عود، حسین اینانلو نوازنده سه تار، مجید مولانیا نوازنده تار، صابر سوری نوازنده عود، مهرداد ناصحی نوازنده کمانچه و امین گلستانی نوازنده عود به اجرای برنامه پرداختند.

افشین معصومی مدیرموسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» و مدیر برگزاری پروژه «چندشب» پس از پایان برگزاری این کنسرت‌ها که با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد، ضمن قدردانی از حضور هنرمندان شرکت کننده توضیح داد: این مایه افتخار ماست که فصل دهم پروژه «چندشب» در سال ۹۷ با برگزاری ویژه برنامه «چند شب دو نوازی» به اتمام می‌رسد. ما در ایام برگزاری این رویداد موسیقایی که طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ میزبان علاقه مندان موسیقی بود با در نظر گرفتن دو اولویت مهم به ادامه راهی که انتخاب کردیم، ادامه دادیم.

وی افزود: اولین نکته اعتماد تعدادی از بهترین موزیسین‌های نسل چهارم موسیقی ایران به بنده و دوم حمایت شما مخاطبان بود که اگر این دو فاکتور اصلی وجود نداشت قطعا نمی‌توانستیم پروژه چند شب را در ۱۰ دوره برگزار کنیم.

وی ادامه داد: طی ایام برگزاری پروژه «چند شب» ما میزبان ۱۱۴ نفر از بهترین موزیسین‌های موسیقی کلاسیک ایرانی طی ۲۸ شب بودیم که در این مدت ۵ هزار نفر به تماشای هنرنمایی برنامه‌های ما در قالب‌های مختلف پرداختند. البته قصد ما بر این است که در سال ۹۸ بسته صوتی این برنامه‌ها را به شکلی نفیس در بازار موسیقی منتشر کنیم تا میزانی برای نسل آینده موسیقی ایران از آنچه نسل چهارم موسیقی از نسل سوم  به امانت گرفته، باشد.

معصومی افزود: به هر صورت پروژه «چند شب» بدون حمایت هیچ نهاد خاصی به صورت کاملا خودگردان و با حمایت شما تماشاگران عزیز به کار خود ادامه داده است و امشب که آخرین شب از برگزاری این برنامه ها در سال ۹۷ است خوشحالم اعلام کنم که دوره یازدهم این پروژه شامل اجرای منتخب آثار ۱۰ دوره قبل،  بهار سال ۹۸ به میزبانی موسسه «شهر آفتاب» به مدیریت محسن خباز برگزار خواهد شد.

مدیر برگزاری پروژه «چند شب» در پایان صحبت‌های خود ضمن قدردانی از مدیریت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابوالفضل صادقی‌نژاد مدیر واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت ارشاد، علی اکبر صفی‌پور مدیربنیاد فرهنگی هنری رودکی، معصومه سهرابیان مدیر تالار رودکی و اعضای گروه فنی تالار رودکی از عوامل اجرایی پروژه «چند شب» از جمله آرش عادل پور صدابردار، آزاده زمانی و آرش وطن‌خواه عوامل اجرایی، مهرداد امینی عکاس و حمید طلوعی‌فرد گرافیست تقدیر کرد و گفت: من و این گروه به خودمان می‌بالیم که میزبان شما عزیزان در پروژه «چند شب» بودیم، زیرا شما ثابت کردید که موسیقی را از فوتبال بیشتر دوست دارید.

امتیاز دهید