۲ انتصاب جدید در صداوسیما/ سرپرست مرکز تلویزیون تعاملی معرفی شد

به گزارش هنردستان علیرضا شریفی به‌عنوان قائم مقام معاون توسعه و فناوری رسانه و سعید مقیسه به‌عنوان سرپرست مرکز تلویزیون تعاملی منصوب شدند.

 به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه در حکمی علیرضا شریفی را به سمت قائم مقام خود در این معاونت منصوب کرد.

علیدادی در حکم علیرضا شریفی، با اشاره به سازمان صداوسیما به عنوان مهمترین رسانه فعال در رویارویی رسانه‌ای با استکبار جهانی از نقش بی بدیل آن در هدایت افکار عمومی و جبهه مقاومت یاد و تأکید کرده است: زیرساخت‌های فنی از رسانه‌های همگانی و نوین در زنجیره ارزش رسانه از تولید تا دریافت نقش اصلی و مهمی ایفا می‌کنند که نقشی تعیین کننده در تقویت این جبهه دارد.

وی در این حکم با بیان اینکه توجه به تحولات رسانه در عرصه‌های جهانی و ملی، توجه و پیگیری زیرساخت‌های فنی سازمان اعم از پخش همگانی و رسانه‌های نوین در گستره استانی، ملی و بین‌المللی، استفاده از روش‌های متنوع و ابتکاری در پیشبرد اهداف، بهینه سازی زیرساخت‌ها، توجه و نگهداری پیشگیرانه بر اساس استانداردهای جهانی در تمام حلقه‌های زنجیره ارزش رسانه، دارای اهمیت فراوانی است، حضور شریفی را به عنوان قائم مقام، تسریع کننده در تحقق این امور بر اساس سیاست‌های کلان رسانه ملی دانسته است.

وی همچنین در این حکم از زحمات قائم مقام پیشین این معاونت محمد فهمی قدردانی کرده است.

سرپرست مرکز تلویزیون تعاملی رسانه ملی منصوب شد

محمدشریف‌خانی معاون فضای مجازی سازمان صداوسیما، سعید مقیسه را با حفظ سمت به عنوان سرپرست مرکز تلویزیون تعاملی منصوب کرد.

تجمیع و آماده‌سازی محتوای فاخر از آرشیو برنامه‌های رسانه ملی و انتخاب محتوای مفید برای نشر در فضای مجازی از وظایفی است که شریفخانی برای این سمت برشمرده و بیان کرده است: در دسترس قرار گرفتن محتوای مفید منوط به دسترسی فراداده‌ای اصیل، دقیق و حرفه‌ای است که باید شامل سیستم شماره‌گذاری مؤثر برای ردیابی میزان مشاهدات در سیستم‌های توزیع مختلف باشد و لازم است در فرآیند عرضه محتوا در بازار، بازبینی حرفه‌ای و منطبق بر مقررات تدوین شده سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین از مقیسه خواسته تولید محتواهای حرفه‌ای با مشارکت شبکه‌های سیما را هم در دستور کار قرار دهد. بودجه ریزی دقیق و موثر برای تولید محتواهای مفید برای نشر در فضای مجازی و شبکه سپهر با توجه به شاخص عملکردی این حوزه از دیگر اولویت‌هایی است که شریف‌خانی بر آن تأکید کرده است.

او با تأکید بر حضور سرپرست مرکز تلویزیون تعاملی در شورای تخصیص، از مقیسه خواسته فرآیندها و مکانیزم‌های مالی موثری که ذینفعان این حوزه را دربر می‌گیرد در طراحی شیوه نامه‌های فروش در نظر گرفته شود تا شاهراه نشر محتوای مفید سازمان در فضای مجازی ایجاد شود.

توسعه بازار محتوا به عنوان مرجع ردیابی میزان مشاهدات محتواهای منتشر شده، قابلیت های ردیابی محتوا، توجه به ترویج خدمات و محتواهای منتشر شده و تبدیل شبکه سپهر به شبکه ای پرمخاطب و… از دیگر وظایفی است که در این حکم بر عهده این سمت نهاده شده است.

امتیاز دهید