اصغر فرهادی: فیلم جدیدم را در اسپانیا می‌سازم/با خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز صحبت کرده‌ام/برخوردهای سیاسی اسکار را برایم تلخ کردند

هنردستان: اصغر فرهادی در تازه‌ترین گفتگوی خود در اسپانیا به جزییات تازه‌ای از فیلم جدید خود اشاره کرد و از برخوردهای سیاسی با کسب اسکار توسط فروشنده گله کرد.

به گزارش هنردستان؛ اصغر فرهادی در گفتگو با “ورایتی” در اسپانیا؛ در پاسخ به این سؤال که آیا مسائل سیاسی در کسب جایزه اسکار تأثیر گذار بوده یا خیر؛ گفت: قبل از همه این اتفاقات این فیلم توسط هیاتی از ایران برای اسکار ارسال شده بود و توسط آکادمی برای حضور در اسکار ۲۰۱۷ انتخاب شده بود. من کنترلی بر اتفاقاتی که افتاده و خواهد افتاد؛ ندارم. اقدام من صرفاً عکس‌العملی نسب به یک قانون نادرست بود و به همین دلیل تصمیم گرفتم به مراسم نروم.

 

وی درباره انتخاب انوشه انصاری و فیروز نادری گفت: فیروز نادری یکی از موفق‌ترین ایرانیان حاضر در امریکاست. وی پیش از این یکی از مهندسان ناسا بوده و یکی دیگر از دلایل انتخاب‌هایم این بود که آنها زمین را از بالا دیدند و این تقسیمات و محدودیت‌ها از آن بالا بی‌معنی است و در کل هیچ مرزی در آنجا وجود ندارد.

فرهادی با اشاره به خوشحالی مردم ایران از کسب جایزه توسط فیلم فروشنده گفت: البته عده‌ای هم با تحلیل و تفسیر سیاسی با این موضوع برخورد کردند. تفاسیری که این پیروزی را کمی تلخ می‌کرد.

فرهادی درباره ساخت فیلم در کشوری به جز ایران گفت: من هم‌اکنون در اسپانیا هستم و می‌خواهم فیلم جدیدم را در این کشور بسازم. اما فعلاً حال مذاکره هستم و همه چیز روی فیلمنامه متمرکز است. با خاویز باردم و پنه لوپه کروز هم صحبت‌هایی کرده‌ام. ما باید رابطه‌ای صمیمانه و خوب داشته باشیم و همگی در راستای فیلمنامه پیش برویم به طوری که این پروژه را به درستی شروع کنیم زیرا داستان درمورد یک خانواده است. فضای این فیلم کاملاً اسپانیایی بوده و بازیگران به اسپانیایی صحبت می‌کنند و همگی اهل این کشور هستند.

وی ادامه داد: فیلمبرداری فیلم تابستان 2108 آغاز می‌شود و به احتمال فراوان سال آینده نیز اکران می‌شود. قصد دارم بعد از پایان ساخت این فیلم به ایران بازگردم و شاید یک فیلم کمدی بسازم.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »