«خواستگاری» از سوم فرودین در سنگلج

هنردستان: کمدی موزیکال «خواستگاری» به نویسندگی و کارگردانی «عظیم موسوی» از سوم فروردین ماه همزمان با آغاز سال جدید در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود.

به گزارش هنردستان، نمایش کمدی موزیکال «خواستگاری» به نویسندگی و کارگردانی «عظیم موسوی» از سوم فروردین ماه همزمان با آغاز سال جدید هر شب ساعت 19:30 در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه خواهد رفت.

 

این نمایش برگرفته از نمایشنامه خواستگاری چخوف است که با استفاده از نمایش‌های آیینی-سنتی همچون تخت حوزی، نقالی و شبیه‌خوانی در حال و هوای فرهنگ شمال ایران آداپته شده و به صورت کمدی- موزیکال اجرا می‌شود.

کمدی موزیکال «خواستگاری» با لهجه گیلکی داستان دو همسایه ثروتمند به نام‌های گل آقا و پیل آقاست که هنگام خواستگاری گل آقا از دختر پیل آقا اتفاقاتی می‌افتد که اصل ماجرا کاملن فراموش می‌شود.

در این نمایش بازیگرانی چون محمود راسخ‌فر، علی فتحعلی، ثمیلا کریمی، رضا گیلانپور و حمیدرضا مرادی ایفای نقش می‌کنند. سرپرست گروه موسیقی این نمایش زهره عشقی خاص است و بهروز آزاد پرتو، نیوشا سردشتی، منصوره احمدی، عطیه دلاور، آذین فولادوند، مریم محققی و مهین هنردوست اعضای این گروه هستند.

نمایش «خواستگاری» پس از دو دوره اجرای موفق در تماشاخانه سنگلج و به عنوان اولین اثر در فصل مرور آثار مورد اقبال این تماشاخانه از تاریخ سوم فرودین و در ساعت 19:30 به روی صحنه خواهد رفت. 

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

امتیاز دهید