اظهارات رضاداد درباره‌ی حضور دوباره “حیدریان” در سینما

هنردستان: علیرضا رضاداد گفت: به نظرم فرصت حضور آقای مهندس حیدریان در سینمای کشور، فرصت بسیار مغتنمی است و باید از حضور ایشان، سینمای کشور بسیار بهره‌برداری بکند.

به گزارش هنردستان، علیرضا رضاداد که از ۲۰ سال پیش در دوره‌ی مدیریت محمدمهدی حیدریان در «سیمافیلم» و سپس در زمان مدیریت وی در سینما به عنوان مدیرعامل فارابی فعالیت داشته است و به تعبیری یار مدیر جدید سازمان سینمایی شناخته شده است، درباره‌ی رویکردش درباره‌ی حضور دوباره‌ی حیدریان در مدیریت سینمایی کشور گفت: ابتدا اجازه می‌خواهم، بگویم که تحسین و تقدیر از زحمات جناب ایوبی و شایستگی‌های ایشان را به زمان تودیع ایشان موکول می‌کنم و فعلا حرفی نمی‌زنم، حتما در آن جلسه در این باره سخن گفته خواهد شد. از این فرصت برای تبریک حضور مهندس حیدریان در سینما و تشکر از وی برای پذیرش این مسئولیت آن هم در این زمان استفاده می‌کنم که حقیقتا با فداکاری و از خودگذشتگی همراه بود.

 

او که به عنوان مشاور رییس سازمان سینمایی و دبیر جشنواره‌ی فیلم کودک با مدیر پیشین سینمای حجت‌الله ایوبی هم همکاری داشته است، توضیح داد، به نظرم فرصت حضور آقای مهندس حیدریان در سینمای کشور، فرصت بسیار مغتنمی است و باید از حضور ایشان، سینمای کشور بسیار بهره‌برداری بکند.

رضاداد خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلاتی که شاهدیم برای امروز و دیروز سینما نیست و بخشی از آنها به ذات سینما در کشوری مثل ما، با همه پیچیدگی‌ها و با همه‌ی توسعه یافتگی‌هایش برمی‌گردد و به همین جهت این شرایط نیازمند یک مدیر توانمند، مجرب و باسابقه‌ای بوده و هست.

او در عین حال گفت: البته من می‌دانم آقای حیدریان، بسیار پرهیز می‌کرد از اینکه  مستقیم درگیر مسائل سینما بشود و باز ترجیح می‌دادند که در مقام مشاور عالی وزیر بتواند به سینما کمک کنند ولی به هرحال الان که در این مسوولیت قرار گرفتند، گمان می‌کنم برای سینما یک فرصت خوبی است و ان شاء الله بتواند هم در این دولت و هم در دولت آتی قدم‌های خیلی محکمی در راستای هدف‌های خیلی بزرگی که مطمئن هستم در برنامه‌های ایشان هست، بردارد.

حیدریان نگاه سیستمی و برنامه محور دارد

این مدیر فرهنگی با اشاره به “تجربه همکاری‌ بیست و چند سال‌اش با محمد مهدی حیدریان” خاطرنشان کرد: ایشان نگاه سیستمی و برنامه محور دارند و فکر می‌کنم این نگاه سیستمی و برنامه محور همان چیزی است که سینمای ما به آن نیازمند است و جای خالی آن امروز حس می‌شود، چرا که هر تحولی در سینمای ایران چه در جهت صنعتی سازی و چه در جهت رونق بخشی به فعالیت سینما، نیازمند این دو ویژگی است که در ایشان نمایان و مشهود است.

حضورشان در سینما منشا تحول جدی خواهد بود

رضاداد تاکید کرد: تجربه‌های کارکردی مدیریت فرهنگی ایشان هم تجربه‌های بسیار ارزشمندی است؛ چه در دهه 60 و 70 در سینما، چه در دهه 70 و آغاز دهه 80 در تلویزیون و چه مجددا  در دهه 80 در سینما تاکنون،همه این تجربیات ان شا الله برکاتی برای مدیریت سینمایی کشور به همراه دارد و با توجه به حُسن استقبالی که جامعه سینمایی از حضور ایشان در ارشاد در سه ماهه گذشته نشان دادند، فکر می‌کنم ایشان سرمایه جدی است که حضورشان در سینما منشا تحول جدی خواهد بود و رفع نیازها امروز سینما را به همراه خواهد داشت.

او در پاسخ به اینکه در اولین جلسه رییس جدید سازمان سینمایی حضور داشته است؟ گفت: بله در اولین روز، ایشان جلسه‌ی مدیران را تشکیل دادند و در آن جلسه روس برنامه‌ها را اعلام کردند.

زمان و زمانه خیلی مهم نیست 

این مدیر فرهنگی در پاسخ به اینکه “به نظر شما با توجه به اینکه چند ماهی به پایان دولت نمانده است،تغییر و تحولات چقدر می‌تواند برای سینما مفید باشد؟” به ایسنا ابراز عقیده کرد:من فکر می‌کنم زمان و زمانه خیلی مهم نیست،برنامه و تحقق پذیری برنامه‌ها مهم است،ما از هر زمانی که داریم باید بگونه‌ای در جهت پیشرفت کشور استفاده و برنامه‌ریزی کنیم.

او تصریح کرد: همه مسوولین عالی کشور و همه دستورات دینی و سازمانی به ما حکم می‌کند که از آخرین لحظات برای فرصت خدمت به مردم و کشور استفاده کنیم، لذا اگر ما یک روز هم فرصت داریم باید از آن یک روز بهترین بهره‌برداری را بکنیم و خیلی درگیر ماجراهایی از این قبیل نشویم.

این مدیر فرهنگی ادامه داد:این توصیه‌ی دینی‌ ما هم هست که بگونه‌ای زندگی کنیم که گویا سال‌های سال زندگی می‌کنیم و در عین حال بگونه‌ای رفتار کنیم که گویا آماده‌ی رفتن هستیم.اگر این دو رویکرد را توامان  آویزه گوشمان قرار بدهیم، به نظر من آن وقت راهکار ما معلوم می‌شود که از همه فرصت‌ها باید استفاده کنیم.

حواشی جشنواره‌ی اخیر فجر به نظرم یک مقدار تبعات سال آخر دولت است

علیرضا رضاداد درباره‌ی اولویت مدیر جدید سازمان سینمایی با توجه به اتفاقات اخیر در سازمان سینمایی و خصوصا جشنواره‌ی فیلم فجرگذشته، خاطرنشان کرد: حواشی جشنواره‌ی فیلم فجر اخیر به نظرم یک مقدار تبعات سال آخر دولت بود و طبیعی بود و نگران کننده هم نبود، فقط به دلیل شرایط فجر امسال تا حدودی نسبت به سال‌های دیگر بیشتر بود. اما اگر بخواهم کلی‌تر پاسخ بدهم، به نظر من سینما نیازمند یک برنامه درازمدت است تا هرکسی که می‌آید و مسوولیت می‌پذیرد،بتواند بخشی از آن برنامه را محقق کنند؛ سینمای نوین ایران روند رو به جلوئی را پیش گرفته است و به اقتضای تغییر شرایط روزآمد شده است و همچنان هم در جهت توسعه و پیشرفت سینمای کشور است.

او ادامه داد: به نظرمن این پیشرفت خواسته عمومی کشور، مسئولین و همه سینماگران است و چون خواست عمومی است،مدیران در هر دوره‌ای به  تشخیص و امکان خودشان در جهت این برنامه گام برمی‌دارند، حالا بعضی از مدیران ممکن است که تشخیص‌های شان متفاوت باشد و برخی برنامه‌ها را تغییر بدهند و از سوئی برنامه‌ها هم ممکن است با چالش‌هائی روبرو شود اما این مسیری است که سینمای کشور ما خواهد پیمود و توفیقاتش بیشتر خواهد شد.

هر کمکی از دستم بربیاید، انجام می‌دهم

رضاداد در پاسخ به اینکه آیا یکی از پست‌های اصلی سازمان سینمایی از سوی حیدریان به شما پیشنهاد شود، می‌پذیرید؟ گفت: من همچنان مشاور سازمان سینمایی هستم و فکر می‌کنم بهترین کاری که می‌توانم، انجام بدهم همین است. من همیشه در کنار سینما بودم به هر مقدار که در توانم بوده است و هر مقدار که از من خواسته شده است، به سینما کمک کردم،  الان هم در همان وضعیت هستم و هر کمکی از دستم بربیاید، انجام می‌دهم.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »