شیوه‌نامه‌ آموزش ساز گیتار برای کودکان منتشر شد

هنردستان: جلد اول کتاب «شیوه‌نامه‌ی آموزش ساز گیتار برای کودکان ایرانی» ویژه مقطع پیش‌دبستانی تألیف مهرداد پاکباز همراه یک سی‌دی منتشر شد.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی این اثر، در مقدمه کتاب به قلم مؤلف اثر آمده است: «در این شیوه‌نامه (مِتُد) کوشیده‌ایم تا «موضوعیت» تدریس موسیقی به کودکان ایرانی، چه از منظر روان‌شناختی و چه در تناسب با فرهنگ ایرانی، اساس کار قرار گیرد تا «مدلی» آموزشی ولی «شاگردمدار» متناسب با ضروریات و مطالبات خاص کودکان امروز ایران ارائه شود.

 

این مدل آموزشی پیرو نگرش «مکتب برلین» نتیجه‌ی تئوری و عمل بوده و در طی سال‌های متمادی، چه در طراحی محتوای جلسات تدریس و چه در روند عملی آموزش، همواره مورد بازنگری و تصیح قرار گرفته است. با این وجود نویسنده بر این باور است که پیاده‌سازی جلسات، چه در محتوا و چه در تسلسل‌، می‌تواند تابع نظر آموزگار و «فردیت» شاگرد شکل بگیرد و منجر به تغییرات و تبدیل‌های درون ساختاری نیز شود. این شیوه‌نامه در سه جلد تدوین شده و اکنون جلد اول (پیش‌دبستان) آن منتشر شده است.»

مهرداد پاکباز فراگیری گیتار را از سال ۱۳۶۶ نزد داریوش ابوالحسنی و هنریک عیوضیان آغاز کرد و دوره‌های تئوری موسیقی را در محضر استاد مهران روحانی فرا گرفت. او موسیقی ایرانی را زیر نظر استاد حسین علیزاده و استاد داریوش طلایی آموزش دید. مهرداد پاکباز فارغ‌التحصیل دانشگاه وین در مقطع دکتری است و تا کنون به اجرای کنسرت‌های متعددی در اتریش، ایران، آلمان، مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک پرداخته است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید