آخر هفته با تلویزیون

هنردستان: تلویزیون با فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن مختلف به استقبال آخر هفته می‌رود.

 

به گزارش هنردستان،  فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن “اتوبوس”، “پونیو”، “پرستار ممنوع”، “مانده از آسمان”، “بهشت موازی”، “نبرد پولادین”، “روز پاکسازی”، “حال خوب”، “نقشه پرواز”، “مترو”، “بازگشت به آینده”، “دور افتاده”، “کوچولوی خیال‌پرداز”، “غرب غارتگر”، “پزشک زبردست”، “روشنا”، “افسانه 98″، “لاک‌پشت‌های نینجا”، “ناکی در جزیزه هیولاها”، “پرنس”، “کفش مسابقه”، “مسیر نو”، “خانم پاتر”، “مهمان داریم”، “حامی گرگ”، “کیمیا” و “فروشگاه عجیب آقای مگوریوم” پنج‌شنبه 19 و 20 جمعه  اسفندماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

 

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی “اتوبوس” به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور، جمعه 20 اسفندماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم با بازی حبیب دهقان نسب و شاهرخ فروتنیان خواهید دید: عده‌ای با یک اتوبوس به سمت شهر قم حرکت می‌کنند. در بین آنها جوانی است که یک فرش و روزنامه‌ای خاص با خود دارد! او در این روزنامه خبرهایی می‌خواند که مرتبط با آینده‌ای نزدیک است و واقعی می‌شوند! اتوبوس در جاده بر سر لجبازی با یک ماشین سواری، کورس گذاشته و چپ می‌کند. سرنشینان ماشین سواری همین جوان و دوست لاابالی اش هستند که مواد روانگردان مصرف کرده‌اند. آمبولانس سر می‌رسد و آنها را به بیمارستان می‌رساند. در بیمارستان جوان در حالت کما است و مخاطب متوجه می‌شود که آنچه دیده رویای اوست….

 

شبکه دو سیما

انیمیشن “پونیو” به کارگردانی هایائو میازاکی، پنج‌شنبه 19 اسفندماه ساعت ‌‌9:30 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این انیمیشن خواهیم دید: پونیو ماهی کوچکی است که به همراه پدر و خواهران کوچکتر دیگرش در اعماق دریا زندگی می‌کند. پدر پونیو در واقع یک انسان است اما با مشاهده خرابی‌هایی که انسان‌ها در طبیعت به وجود آورده‌اند تصمیم گرفته در زیر آب زندگی کنند و در آنجا شهری تشکیل داده که امکان سکونت بشر در آن است! روزی پونیو از شهر زیر آب خارج شده و به سطح آب می‌آید….

 

فیلم سینمایی “پرستار ممنوع” به کارگردانی داگلاس هورن، جمعه 20 اسفندماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی ترنتون راجرز و ریکو رودریگز خواهیم دید: دنی پسر بچه‌ای بازیگوش و پر از هیجان است. پدر و مادر دنی به شغل وکالت مشغولند و خود را درگیر پرونده‌های افراد مختلفی نموده‌اند. دنی پرستاری دارد که به علت تحصیل در دانشگاه و امتحانات مجبور است به مدت دو هفته از دنی جدا شود…

 

فیلم تلویزیونی “مانده از آسمان” به کارگردانی محمدرضا آهنج، جمعه 20 اسفندماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. این فیلم روایت کننده داستان سه زوج است که هر یک، به دلایلی قصد سفر به مناطق جنگی، به همراه کاروان راهیان نور را دارند. در این فیلم تلویزیونی؛ پژمان بازغی، ماه‌چهره خلیلی، امیر آقایی و آتنه فقیه‌نصیری هنرنمایی کرده‌اند.

 

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی “بهشت موازی” به کارگردانی شاهد احمدلو، پنج‌شنبه 19 اسفندماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم با نقش‌آفرینی میرطاهر مظلومی، سحر ولدبیگی و مهران رجبی خواهید دید: صادق جوان متأهلی است که کار خود را از دست داده است. او در طول جستجوی کار به طور اتفاقی و ناخواسته به مراسم جشن نیکوکاری وارد می‌شود و در این ورود در مسیری پا می‌گذارد که برای خودش و همسرش ستاره غیرقابل پیش بینی بوده است….

 

فیلم سینمایی “نبرد پولادین” به کارگردانی  شاون لوی، پنج‌شنبه 19 اسفندماه ساعت 15 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی اوانجلین لیلی و هیو جکمن خواهیم دید: چارلی علاقه زیادی به مسابقات ربات‌ها دارد. او که پس از سال‌ها مجبور است علیرغم میل باطنی‌اش مدتی را با پسر یازده ساله‌اش بگذراند؛ به‌طور اتفاقی با رباتی برخورد و آن را برای مسابقات بسیار مهم آماده می‌کنند و در این راه ارتباط عاطفی پدر و فرزندیشان مستحکم‌تر می‌شود و می‌توانند بزرگترین ربات دنیا را شکست دهند.

 

فیلم سینمایی “روز پاکسازی” به کارگردانی متیو نین‌بر، پنج‌شنبه 19 اسفندماه ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه فیلم با بازی آلیسون بوسنر و جانا کیتزمن آمده است: در کشور کانادا ویروس مرگباری پخش شده که جان تعداد زیادی از مردم را گرفته است. سناتور کِلِر با همکاری پلیس جوانی به نام جکسون قصد دارد این ویروس را از بین ببرد و با کمک پادزهری که ساخته شده، مردم را از مرگ نجات دهند. جکسون به امیلی دختر سناتور علاقه‌مند می‌شود و تصمیم می‌گیرند با یکدیگر ازدواج کنند. اما در همین حین جکسون متوجه می‌شود که سناتور به عنوان کسی که در دستگاه دولت نفوذ دارد، قصد دارد با تعدادی از نیروهای سازمان اطلاعات ویروس را در کل کشور پراکنده کنند…

 

فیلم تلویزیونی “حال خوب” به کارگردانی مسعود شاه‌محمدی، جمعه 20 اسفندماه ساعت 10 به روی آنتن  شبکه سه سیما می رود . در خلاصه داستان فیلم آمده است: پسری در آستانه عید نوروز تلاش دارد پدر پیرش را از سرای سالمندان به منزل بیاورد اما به‌دلیل دروغی که در خصوص ازدواجش گفته؛ تلاش می‌کند تا با استفاده از بیماری آلزایمر پدرش  این مساله را حل کند و پدرش را شب عید خوشحال کند! در فیلم تلویزیونی حال خوب؛ سینا سعیدیان، نیلوفر شهیدی و اکبر وارز نقش‌آفرینی کرده‌اند.

 

فیلم سینمایی “نقشه پرواز” به کارگردانی رابرت سواینتکه، جمعه 20 اسفندماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: خانمی که مهندس هواپیماست، برای بردن تابوت شوهرش به رایــن با دخترش سوار بر هواپیما می‌شود اما دخترش را درحین پرواز گم می‌کند! درحالی‌که از مـــسئولین پرواز کمک می‌خواهد پی می‌برد که نام دخترش در لیست مسافران نیست و متوجـــه می‌شود که آنها با توطئه‌ای از قبل تعیین شده؛ قصد دارند او را روانی و عامل بمب‌گذاری در هواپیما جلوه دهند…. در فیلم سینمایی “نقشه پرواز”، جودی فاستر، پیتر سارسگارد و اریکا کریستنسن ایفای نقش کرده‌اند.

 

فیلم سینمایی “مترو” به کارگردانی آنتون مگردیچو، جمعه 20 اسفندماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی  ناتولی بلی و اسوتلانا خودچنکوا خواهیم دید: در پی نشت آب به داخل تونل متروی مسکو یک قطار در زیر زمین دچار سانحه می‌شود و تعدادی کشته می‌شوند. در این میان افراد معدودی زنده می‌مانند ولی برای نجات جان خود مجبور می‌شوند ماجراها و مخاطرات زیادی را پشت سر بگذارند و در این راه چند نفر از آنها جان خود را از دست می‌دهند….

 

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی “بازگشت به آینده” به کارگردانی رابرت زمکیس، پنج‌شنبه 19 اسفندماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم آمده است: مارتی با ماشین سفر به زمانی که یک دانشمند از دوستان نزدیکشان کشف کرده است؛ 30 سال به عقب بازگشته با جوانی مادر و پدرش مواجه می شود. او با وجود تفاوت‌های بارزی که میان این دو عصر وجود دارد؛ تصمیم جدی به بازگشت گرفته است…. در این فیلم سینمایی کریستوفر لوید، لی تامپسون و مایکل جی فاکس نقش‌آفرینی کرده‌اند.

 

فیلم سینمایی “دور افتاده” به کارگردانی جی سی چاندور، جمعه 20 اسفندماه ساعت 21:30 از شبکه چهار روی آنتن می رود. در خلاصه داستان فیلم با بازی رابرت ردفورد آمده است: یک دریانورد زبده پس از تصادف با یک کشتی باربری در دریا، با وجود همه‌ی تلاش‌هایش، خود را تک و تنها و مواجه با مرگ می‌بیند….

 

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی “کوچولوی خیال‌پرداز” به کارگردانی اسلیک انگمارک، پنج‌شنبه 19 اسفندماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. در خلاصه این فیلم خواهیم دید: پسرکی که او را با نام کوچولو صدا می زنند، همراه والدینش به یک خانه قدیمی می‌آیند. پدر کوچولو مدتی است که کار ثابتی ندارد و اوضاع اقتصادی خانواده به‌هم ریخته است. کوچولو که پسرکی خیالاتی است موقعی که پدرش درحال هرس کردن شاخه‌های یک درخت است یک شاخه بریده شده را برمی‌دارد و گمان می‌کند که این شاخه یک آدم کوچولوست که می‌تواند با وی حرف بزند…. آدریان گرونویک، پتروس ای، کریستن سن و پرنیل سورنسن بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

 

فیلم سینمایی “غرب غارتگر” به کارگردانی جک پالترو، جمعه 20 اسفندماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. داستان فیلم در زمانی اتفاق می‌افتد که آمریکا چار خشکسالی‌های پی‌درپی شده و آب برایشان بسیار مهم است. در این اوضاع ارنست هولم کشاورز، در تلاش است تا علاوه بر نگهداری مزرعه خود، از دخترش ماری و نامزدش هم محافظت کند. اما دختر او برای سرقت زمین نقشه‌هایی در سر دارد…. در این فیلم نیکلاس هولت و میشل شانون ایفای نقش کرده‌اند.

 

فیلم سینمایی “پزشک زبردست” به کارگردانی توماس کارتر، جمعه 20 اسفندماه ساعت 20:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه داستان با نقش‌آفرینی کوباگودینگ جونیور و کیمبرلی الایس آمده است: دکتر بنجامین کارسون، پزشک جراح مغز و اعصاب برای انجام عمل جراحی یک دوقلوی به‌هم چسبیده به بیمارستانی در آلمان می‌رود. خطرات عمل جراحی بسیار بالاست و بنجامین دچار شک و تردید می‌شود. به زمان گذشته می‌رویم سال 1961 در دیترویت و زمانی‌که بن یک دانش‌آموز مدرسه است، مادر بنجامین از پدرشان به‌خاطر سوء رفتار پدر جدا شده است. او اکنون مجبور است به‌سختی هزینه تحصیل دو فرزندش بن و کرتیس را تهیه کند….

 

شبکه شما

فیلم تلویزیونی “روشنا” به کارگردانی حسن آخوندی، پنج‌شنبه 19 اسفندماه ساعت 23 از شبکـه شما پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی مرتض ملتجی و ستاره عظیمی خواهیم دید: حامد پس از فوت همسرش شهین مجبور می‌شود مجدد ازدواج کند. دختر کوچکش ارمغان با این قضیه کنار نمی‌آید و مرتب دردسر درست می‌کند تا جایی‌که حامد به ستوه آمده و کم‌کم ادعای ارمغان مبنی بر اذیت کردن وکتک زدن مهلا (همسر جدیدش) را باور می‌کند….

فیلم تلویزیونی “افسانه 98” به کارگردانی احسان عبدی‌پور، جمعه 20 اسفندماه ساعت 13:30 از شبکـه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: یک کشتی خارجی در بندر بوشهر پهلو می‌گیرد و ناخدای کشتی که او هم فردی خارجی است در بیمارستان بستری می‌شود! بچه‌های نوجوان بندر که همیشه عادت دارند در ساحل دریا به جستجوی اجناس به جا مانده از کشتی‌ها بپردازند؛ این‌بار در جستجوی خود یک جعبه عجیب را پیدا می‌کنند…. در این فیلم تلویزیونی؛ محمدرضا مصیبی، میثم فرهومند، جعفر بهبهانی و هادی مرشدپور بازی کرده‌اند.

 

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی “لاک‌پشت‌های نینجا” به کارگردانی سو لی و جون لی پنج‌شنبه 19 اسفندماه ساعت 20 از شبکـه کودک پخش خواهد شد. در خلاصه این انیمیشن آمده است: مایکی، دان، لیو و راف زیر نظر استاد اسپیلینتر مهارت‌های خاص نینجایی را آموزش دیده‌اند. آنها اکنون در اتاقی زندگی می‌کنند که در فاضلاب شهر نیویورک قرار دارد…

انیمیشن سینمایی “ناکی در جزیزه هیولاها” به کارگردانی تاکاشی یامازاکی، جمعه 20 اسفندماه ساعت 20 از شبکـه کودک پخش خواهد شد. داستان این انیمیشن در مورد پسر بچه‌ای است که با برادرش برای چیدن قارچ به جزیره‌ی غول‌ها می‌روند. پس از برخورد با غول‌ها برادرش به سرزمین خود برمی‌گردد، ولی خودش در آنجا مانده و با غول‌ها دوست می‌شود. آنها تلاش می‌کنند او را به سرزمینش برگردانند ولی موفق نمی‌شوند….

 

شبکه افق

فیلم سینمایی “مهمان داریم” به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، جمعه 20 اسفندماه ساعت 19 از شبکه افق پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: ابراهیم و فخری در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنند و سه فرزندشان شهید شده و فرزند چهارم رضا جانباز قطع نخاعی‌ است که در یک آسایشگاه تحت مراقبت قرار دارد. رضا بعد از شهادت هم‌رزم‌اش، کمال، پرخاشگر و عصبی شده و داروهایش را مصرف نمی‌کند، به همین خاطر ابراهیم و فخری تصمیم می‌گیرند او را به خانه آورده و خود از وی مراقبت کنند. محبوبه خواهر کمال به خانه آنها می‌آید و مایل است طبق قرار قبلی با رضا ازدواج کند، اما… در فیلم سینماییمهمان داریم، پرویز پرستویی، آهو خردمند و بهروز شعیبی ایفای نقش کرده‌اند.

 

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی “حامی گرگ”، “کیمیا” و” فروشگاه عجیب آقای مگوریوم” پنج‌شنبه 19 اسفندماه ساعت 11، 19، 21 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

 

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی “پرنس”، “کفش مسابقه”، “مسیر نو” و “خانم پاتر” جمعه 20 اسفندماه ساعت 11، 15 ، 19 و 21  از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید