فروش ۷۵ میلیارد تومانی نمایشگاه‌های استانی کتاب در دولت تدبیر و امید

هنردستاان: به گفته امیرمسعود شهرام‌نیا در دولت تدبیر و امید در مجموع نمایشگاه‌های استانی ۷۵ میلیارد تومان کتاب توسط مردم خریداری شده است.

 

به گزارش هنردستاان، امیرمسعود شهرام‌نیا (مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران) عصرروز گذشته (۱۸ اسفند) در کنگره مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که درتالار وحدت برگزارشد؛ در خصوص تعداد نمایشگاه‌های برگزار شده در دولت تدبیر و امید گفت: از آغاز به کار دولت یازدهم تا کنون ۱۰۰ نمایشگاه استانی کتاب برگزار شده که ۳۰ نمایشگاه آن مربوط به سال جاری است.

 

وی در ادامه گفت: ۳۷ هزار ناشر در مجموع این نمایشگاه‌ها شرکت داشته‌اند و ۷۵ میلیارد تومان کتاب در این نمایشگاه‌ها توسط مردم خریداری شده که ۱۵ میلیارد تومان مربوط به سال جاری است. در۱۰۰ نمایشگاه برگزارشده ۴ میلیون جلد کتاب با تخفیف ۳۰ درصدی به مردم عرضه شده است.

 

شهرام نیا با اشاره به حمایت از کتاب فروشی ها درزمان برگزاری نمایشگاه های استانی کتاب گفت: درسال جاری کتاب فروشی محوری در دستور کار ما قرار گرفت و برای این که کتابفروشی‌ها دچار زیان نشوند، بن‌های خرید کتاب که ازطریق بانک عامل مستقر در نمایشگاه توزیع می‌شود در کتابفروشی‌های منتخب استان‌ها نیز اعتبار داشت و مردم حتی پس از یک هفته از برگزاری نمایشگاه می‌توانستند با مراجعه به کتابفروشی‌ها کتاب مورد نیاز خود را خریداری نمایند.

 

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های استانی کتاب به عنوان بزرگترین رخداد فرهنگی در استان‌ها گفت: همواره تلاش شده تا این نمایشگاه‌ها تاثیر گسترده‌ای بر فعالیت‌های فرهنگی استان از خود برجای بگذارد. در مجموع ۱۱۰۰ نشست درحاشیه این نمایشگاه‌ها برگزار شده و ۱۱ هزار نفر از اهالی قلم نیز در این نمایشگاه‌ها با دریافت بن خرید کتاب مورد حمایت قرار گرفته‌اند.

 

شهرام نیا با اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده برای هرچه بهتر برگزار شده نمایشگاه‌های استانی کتاب اشاره کرد و گفت: سامانه جستجوی کتاب از طریق سایت(www.icfi.ir)، امکان خرید بن الکترونیکی به صورت آن لاین و غرفه از من بپرس برای رفاه حال بازدیدکنندگان نمایشگاه‌های استانی کتاب ایجاد شده است. امسال ۵ نمایشگاه استانی کتاب به صورت بین المللی برگزار شده و ۵ نمایشگاه نیز در شهرهای دوم استان‌ها برگزار شده است.

 

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با اشاره به ظرفیت استان‌های مرزی گفت: بازارچه‌های مرزی استان‌ها با کشورهای هم جوار ظرفیت خوبی برای فعالیت‌های فرهنگی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

 

شهرام نیا در ادامه سخنان خود گفت: وام ایجاد کتابفروشی در استان‌ها شکل گرفته و اعتبار خوبی به آن اختصاص یافته است. امیدواریم در سال آینده استان‌هایی که تعداد کتابفروشی کمتری دارند با این وام بتوانند نسبت به ایجاد و گسترش کتابفروشی اقدام کنند.

 

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران درپایان سخنان خود گفت: درخصوص توزیع کتاب در سراسر کشور مقدمات ایجاد و راه اندازی سامانه الکترونیک توزیع کتاب ایجاد شده و درسال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

منبع: ابلنا

امتیاز دهید