نمایش انیمیشن «اکتسابات انتسابی» در آتن و بیرمنگام

هنردستان: فیلم انیمیشن «اکتسابات انتسابی» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی سمانه شجاعی در جشنواره‌ آتن (یونان) و برنامه نمایش فیلم بیرمنگام (انگلیس) به نمایش درمی‌آید.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن «آتن» در روزهای ۲۶ اسفند تا ۲ فروردین در کشور یونان برگزار می‌شود و فیلم انیمیشن «اکتسابات انتسابی» ساخته سمانه شجاعی در بخش مسابقه جشنواره روی پرده خواهد رفت. در این دوره، جشنواره آتن بیش از ۳۵۰ فیلم انیمیشن کوتاه و بلند از ۳۵ کشور دنیا را به نمایش درمی‌آورد.

 

«اکتسابات انتسابی» در یازدهمین برنامه نمایش فیلم Flatpack نیز روی پرده می‌رود. این برنامه که بصورت غیر رقابتی برگزار شده و مختص نمایش فیلم‌های مستقل فیلمسازان جوان است، طی روزهای ۱۵ تا ۲۰ فروردین ۹۶ در شهر «بیرمنگام» انگلستان برپا می‌شود.

داستان فیلم انیمیشن «اکتسابات انتسابی» درباره‌ی پیر پسری است که از وضعیت ظاهری و موروثی خود ناراضی بوده و تصمیم می‌گیرد به زندگی خود خاتمه دهد، اما خودکشی ناموفق او شرایط جدیدی را در زندگی‌اش ایجاد می‌کند. این فیلم یک تجربه‌ جدید به روایت گروتسک (طنز تلخ) در انیمیشن با تصاویر رئال است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید