«گوردون براون» خاطراتش را چاپ می‌کند

هنردستان: «گوردون براون» نخست‌وزیر سابق انگلیس در کتاب خاطراتش درباره دوران کودکی خود و دولت «تونی بلر» می‌نویسد.

به گزارش هنردستان، «گاردین» نوشت: «گوردون براون» سیاستمدار انگلیسی که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ سمت نخست‌وزیری را بر عهده داشت، قصد دارد خاطرات خود را در قالب کتاب منتشر کند.

 

او در این کتاب به دوران کودکی خود، خانواده‌اش، خاطراتش از زمان نخست‌وزیری، بحران اقتصاد جهانی در سال ۲۰۰۸ و نظرش درباره دوران نخست‌وزیری «تونی بلر» که رابطه پرحاشیه‌ای با هم داشتند، می‌پردزاد. ناشر این اثر، اعلام کرده “تمام زندگی سیاسی و ایده‌های بزرگ «براون» برای وضعیت امروز” در این کتاب منتشر می‌شود.

کتاب «براون» که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده، در فصل پاییز روانه کتاب‌فروشی‌ها می‌شود.

«گوردون براون» در جریان همه‌پرسی برکسیت نقش مهمی داشت و با جدایی بریتانیا از اتحادیه کشورهای اروپایی مخالف بود. او در این کتاب سیاست‌های «تونی بلر» را طی سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ زیر سوال برده و نظرش را درباره نقش دولت «بلر» در جنگ عراق بیان کرده است.

«براون» در کتاب خاطرات خود از مرگ دخترش «جنیفر» در نوزادی هم یاد می‌کند. او پس از این اتفاق تلخ، آزمایشگاه تحقیقاتی «جنیفر براون» و موسسه خیریه «دنیای آن‌ها» را به مدیریت همسرش راه‌اندازی کرد.

«گوردون براون» پنجاه‌ و دومین نخست‌وزیر بریتانیا بود که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ به عنوان رهبر حزب کارگر در این مسند جای داشت. او پیش از آن در کابینه «تونی بلر»، وزیر خزانه‌داری و از سال ۱۹۸۳، نماینده پارلمان بریتانیا بود. «براون» پس از ۳۲ سال نمایندگی، در سال ۲۰۱۵ از مجلس کناره گرفت و دیگر در انتخابات شرکت نکرد.

«گوردون براون» متولد سال ۱۹۵۱ در شهر گلاسگو اسکاتلند و دومین فرزند یک کشیش اسکاتلندی است. او در زمان دبیرستان در بازی راگبی چشم چپ خود را از دست داد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »