باغ سیب کرج ثبت ملی شد

هنردستان: استاندار البرز اعلام کرد که با پیگیری های انجام شده، باغ 340 هکتاری سیب مهر شهر کرج به ثبت ملی رسید.

به گزارش هنردستان، سید حمید طهایی روز یکشنبه در نشست ستاد خدمات سفر استان البرز افزود: باغ سیب مهرشهر که سال ها در معرض تهدید و تخریب قرار داشت امروز ثبت ملی شد. 

 

وی بیان داشت: براساس آخرین توافق شهرداری کرج و بنیاد مستضعفان قرار بود 70 درصد باغ سیب به شهرداری واگذار و 30 درصد باقیمانده برای اسکان 35 هزار نفر ساختمان سازی شود. 
وی در ادامه با بیان اینکه تصمیم مذکور 2 بار به شورای شهرسازی رفت اما با آن مخالفت شد گفت: با نظر مثبت مقام معظم رهبری در نهایت مقرر شد که با اعطای حقوق بنیاد مستضعفان توسط وزارت راه و شهرسازی، باغ سیب باغ محفوظ بماند. 
طهایی اعلام کرد: ثبت ملی باغ سیب اقدام بسیار ارزشمندی است که جا دارد از رئیس بنیاد مستضعفان به خاطر این اقدام تشکر کرد. 
باغ تاریخی سیب مهرشهر کرج در دهه 40 و در مجاورت کاخ تاریخی مروارید در مهرشهر کرج ایجاد شد. 
احیای درختان این باغ در قالب طرحی توسط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری با مشارکت کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از سال گذشته آغاز شده است. 
استاندار البرز در بخش دیگری از سخنانش بر خدمات دهی مناسب به میهمانان نوروزی توسط دستگاه های اجرایی و امدادی این استان تاکید کرد. 
وی با اشاره به تردد بالای مسافران در جاده های این استان گفت: دستگاه های اجرایی از میهمانان نوروزی میزبانی مناسب داشته باشند. 
طهایی بیان داشت: با توجه به ثبت 29 میلیون تردد در تعطیلات نوروز سال گذشته ،مدیریت راه ها و پاکیزگی حاشیه جاده ها به ویژه مسیر گردشگری جاده کرج -چالوس باید مورد توجه قرار گیرد. 
وی ادامه داد : اطلاع رسانی مناسب به مردم و مسافران و ایجاد تابلوهای حفاظت از محیط زیست و طبیعت و رعایت حقوق ساکنان و شهروندان در مسیرهای گردشگری به ویژه در ایام نوروز ضروری است. 
استاندار البرز تهیه و توزیع بسته های اطلاع رسانی در زمینه امکانات رفاهی و گردشگری درکنار ارائه گزارشی از خدمات انجام شده توسط دستگاه ها را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که اجرایی شدن آن می تواند شرایط سفر را تسهیل بخشد. 
طهایی پیش بینی مکان های مناسب برای استقرار و اقامت مسافران به ویژه پیش بینی اطلاع رسانی از وقوع آخرین وضعیت آب و هوایی و هشدارهای لازم به مسافران را از نکات مهمی عنوان کرد که باید از پیش اندیشیده شود. 
در ادامه این نشست دستگاه های مختلف عضو در ستاد اجرایی خدمات سفر نظیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پلیس راهور، امداد و نجات و هلال احمر، مدیریت بحران و دیگر دستگاه های خدماتی که در ایام نوروز باید فعال باشند گزارش کار ارائه دادند. 

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »