«بن بست وثوق» ۱۸ دقیقه کوتاه شد/ «جن زیبا» را تهیه می‌کنم

هنردستان: مهرداد فرید تهیه کننده «بن بست وثوق» از کوتاه شدن ۱۸ دقیقه ای این اثر و همچنین به عهده گرفتن تهیه کنندگی فیلم «جن زیبا» خبر داد.

به گزارش هنردستان، مهرداد فرید تهیه کننده سینما درباره زمان اکران فیلم سینمایی «بن بست وثوق» به کارگردانی حمید کاویانی بیان کرد: این فیلم در تدوین مجدد نسبت به نسخه ای که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد حدود ۱۸ دقیقه کوتاه تر شده است. در واقع کارگردان با توجه به واکنش های مخاطبان در سینماهای مردمی جشنواره و با علم به این که تماشاگران عادی در اکران عمومی ذائقه متفاوتی دارند، تصمیم گرفت با کوتاه کردن برخی پلان ها ریتم فیلم را تندتر کند.

 

وی افزود: در سینماهای کشورهای دیگر به خصوص کشورهایی که صاحب سینما هستند همیشه پیش از اکران عمومی چند نمایش امتحانی برای مخاطبان می گذارند تا از طریق مخاطب سنجی آخرین تغییرات را در تدوین اعمال کنند. با توجه به این که ما برای این فیلم پیش از جشنواره چنین فرصتی نداشتیم از همین رو جشنواره فیلم فجر چنین امکانی را در اختیارمان گذاشت.

فرید عنوان کرد: پروانه نمایش این فیلم هنوز صادر نشده به همین دلیل هنوز نمی توانیم درباره زمان اکران «بن بست وثوق» برنامه ریزی کنیم. با این وجود امروز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به من اعلام کردند که پروانه نمایش آن بعد از عید نوروز صادر می شود.

این تهیه کننده در ادامه با اشاره به فعالیت های جدید خود گفت: به تازگی تهیه کنندگی دومین اثر بایرام فضلی با عنوان «جن زیبا» را به عده گرفته ام که امیدوارم در فصل بهار بتوانیم مقدمات لازم برای تولید آن را فراهم کنیم.

فرید بیان کرد: تمام فیلمبرداری این اثر در خارج از تهران و در یکی از شهرستان ها انجام می شود. البته ما هنوز درباره این که کدام شهر باشد به جمع بندی نرسیده ایم.

وی اظهار کرد: این فیلم آمیخته ای از تعلیق و طنز است که با هم حس گروتسک ایجاد می کند. 

وی در پایان در پاسخ به این که آیا کار کارگردانی را از زمینه کاری خود کنار گذاشته است، گفت: سعی می کنم تهیه کنندگی و کارگردانی را به موازات هم پیش ببرم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید