«استفن کینگ» زیبایان خفته را بیدار کرد

هنردستان: «استفن کینگ» جنایی‌نویس سرشناس آمریکایی به همراه پسرش رمان ترسناک «زیبایان خفته» را نوشت.

به گزارش هنردستان، «بلستر» نوشت: «استفن کینگ» رمان‌نویس مطرح آمریکایی که آثاری چون «مسیر سبز» و «رستگاری در شائوشنک» را در کارنامه‌اش دارد، اخیرا از نگارش یک رمان کوتاه و یک رمان بلند به صورت مشترک خبر داده است.

 

او که هفته پیش اعلام کرد رمان کوتاهی به نام «جعبه دکمه‌های گوئندی» را با همراهی «ریچارد چیزمر» نوشته، خبر داده اثر جدیدش را به همراه پسر کوچکش «اوون کینگ» به نگارش درآورده است. این رمان ۷۲۰ صفحه دارد و به سبک آثار حماسی چون «زیر گنبد» و «ایستادگی» نوشته شده است.

این رمان ترسناک «زیبایان خفته» نام دارد و داستان آن در آینده رخ می‌دهد. در توضیح اثر مشترک این پدر و پسر نویسنده آمده است: در آینده‌ای نزدیک، وقتی‌ زن‌ها می‌خوابند، اتفاقی می‌افتد… آن‌ها را پیله‌ای تورمانند فرامی‌گیرد و اگر پیش از بیدار شدن، آن پیله پاره شود و یا کسی مزاحم‌شان شود، آن زن به موجود وحشی تبدیل می‌شود و در مکانی دیگر بیدار می‌شود. اما بدن زنی به نام «ایوی» نسبت به این طلسم ایمن است. آیا «ایوی» را می‌شود به عنوان موردی آزمایشگاهی مورد مطالعه قرار داد؟ آیا او یک شیطان است که باید از بین برود؟

«استفن کینگ» تاکنون چندین اثر مشترک با پسرهایش به چاپ رسانده که دو داستان با «جویی کینگ» از آن جمله است. «جویی» و «اوون» نیز یک فیلمنامه مشترک در کارنامه‌شان دارند.

«استفن کینگ» خالق بیش از ‌۲۰۰ اثر ادبی در ژانرهای وحشت و خیال‌پردازی است. او نویسندگی را در سن هفت‌سالگی و بعد از پیدا کردن یک صندوقچه‌ حاوی کتاب‌های جنایی آغاز کرد و با نام‌های مستعار «ریچارد باچمن» و «جان سوئیتن» تاکنون آثار متعددی نوشته است. رمان‌های «کینگ» چنان با گرمی از سوی خوانندگان او روبه‌رو شد که دیری نپایید به سینما نیز راه یافت.

کارگردانان بزرگ با اقتباس از رمان‌های او فیلم‌های بسیاری ساخته‌اند. فهرست برخی از این فیلم‌ها که با بازی درخشان بازیگران نامدار بر پرده رفته از این قرار است: «مسیر سبز»، «رهایی از شائوشنک» و «مه» به کارگردانی «فرانک دارابونت»، «میزری» به کارگردانی «راب راینر» و «۱۴۰۸» به کارگردانی «مایکل هاف استروم».

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »