ارسال بیش از ۷۰ هزار اثر به جشنواره «مدرسه عشق»

هنردستان: دبیر اجرایی جشنواره سراسری «مدرسه عشق» از ارسال بیش از ۷۰ هزار اثر از سراسر کشور به دبیرخانه پنجمین دوره جشنواره خبر داد.

به گزارش هنردستان، احمد مداحی دبیر اجرایی جشنواره «مدرسه عشق» گفت: این جشنواره از سال ۹۱ تاکنون به صورت سالانه برگزار شده و خوشبختانه در تمامی دوره ها استقبال بسیجیان از آن چشمگیر بوده است، به طوری که سال گذشته بیش از ۱۲ هزار اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره «مدرسه عشق» ارسال شد و امسال تعداد آثار با یک جهش شش برابری به بیش از ۷۰ هزار اثر رسید.

 

وی گفت: با توجه به افزایش قابل توجه آثار طبیعتا فرایند بررسی اولیه، پالایش و انتخاب آثار نیازمند زمان بیشتری خواهد بود لذا مطابق پیش بینی ها این فرآیند در اردیبهشت سال ۹۶ به پایان خواهد رسید. به هر صورت این دوره از جشنواره در بخش های هنرهای تصویری و نمایشی، هنرهای تجسمی، نشر و کتاب، موسیقی و سرود و بخش ایده و فعالیت‌های پایگاهی برگزار می شود و آثار راه یافته به بخش نهایی جشنواره نیز تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده از طریق سامانه رسمی جشنواره اعلام خواهد شد.

مداحی درباره تعداد آثار رسیده به جشنواره «مدرسه عشق» به تفکیک هر بخش گفت: در بخش های هنرهای تصویری و نمایشی ۲هزار و ۸۳۷  اثر، هنرهای تجسمی ۳۴ هزار و ۲۱۸ اثر، نشر ۲ هزار و ۶۴۶  اثر، موسیقی و سرود ۲ هزار و ۱۲۳ اثر و ایده و فعالیت‌های پایگاهی ۳۰ هزار و ۲۵۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

مراسم تجلیل از برگزیدگان پنجمین جشنواره سراسری مدرسه عشق (تولیدات فرهنگی، هنری بسیجیان سراسر کشور) نیمه اول سال آینده در تهران برگزار خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گپ‌وگفتی با «سیمین یاوری»، هنرمند تبریزی که نقاشی‌هایش در گالری زرنا روی دیوار رفته است

بدون هنر، زندگی معنایی نخواهد داشت احمدرضا حجارزاده: نخستین نمایشگاه انفرادی «سیمین یاوری»، هنرمند خلاق و مستعد تبریزی، شامل نقاشی‌هایی در سبک آبستره و انتزاعی،

ادامه مطلب »