گزارش وضعیت تولید سینمای ایران در سال سینمایی ۹۶ اعلام شد

هنردستان: بنیاد سینمایی فارابی گزارش وضعیت تولید سینمای ایران در سال سینمایی ۹۶ را منتشر کرد.

به گزارش هنردستان، بر اساس اعلام معاونت پشتیبانی تولید بنیاد سینمایی فارابی تا ۱۵ اسفند ۹۵، ۷۰ فیلم سینمایی مراحل مختلف تولید را سپری می کنند که از این تعداد، ۱ فیلم در مرحله صداگذاری و ۶  فیلم در مرحله تدوین، ۱۸ فیلم نیز در مرحله فیلمبرداری قرار دارند. ۴۵ فیلم نیز در مرحله پیش تولید قرار دارند.

 

در سال سینمایی جاری یعنی از بهمن ۹۴ تا بهمن ۹۵، ۱۰۴ فیلم سینمایی آماده نمایش شده است.  

در این پروژه ها آثاری با مضامین مختلف از جمله دفاع مقدس، پایداری، دینی، کودک و نوجوان، تاریخی، کمدی، حادثه ای، اجتماعی و خانوادگی به چشم می خورد.

فیلم «من دیوانه نیستم» به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته در مرحله صداگذاری قرار دارد و «باد سوار» به کارگردانی و تهیه کنندگی حجت اله سیفی، «دل دیوانه» به کارگردانی و تهیه کنندگی بهمن فرمان آرا، «شعله ور» به کارگردانی حمید نعمت الله و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی، «جوراب شو» به کارگردانی علیرضا محمودزاده و تهیه کنندگی داریوش باباییان، «گیتی» به کارگردانی حمیدرضا هنری و تهیه کنندگی جامعی ندوشن و عطاردی و «نسترن های وحشی» به کارگردانی و تهیه کنندگی رهبر قنبری نیز فیلم هایی هستند که در مرحله تدوین قرار دارند.

فیلم های «پل سفید» به تهیه کنندگی و کارگردانی علی قوی تن، «فصل شکار» به کارگردانی داریوش یاری و تهیه کنندگی علیرضا ابوالقاسمی، «کار کثیف» به کارگردانی و تهیه کنندگی خسرو معصومی، انیمیشن «شغال ها» به کارگردانی سیدعلی مدنی و تهیه کنندگی زهرا مشتاق، «اکسیدان» به کارگردانی حامد محمدی و تهیه کنندگی منوچهر محمدی، «ماهور» به کارگردانی حمید زرگرنژاد و تهیه کنندگی علیرضا جلالی، «رونا جان» به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه کنندگی نوید محمودی، «همه چی عادیه» به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن دامادی، «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و تهیه کنندگی حامد حسینی، «حاج علی آقا» به کارگردانی عباس صالح مدرسه ای و تهیه کنندگی امیر سماواتی، «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی، انیمیشن «حماسه روزبه» به کارگردانی علی نوری اسکویی و تهیه کنندگی موسسه اشراق، «اولین امضاء برای رعنا» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی ژکان، «یک کیلو و بیست و یک گرم» به کارگردانی رحیم طوفان و تهیه کنندگی وحید نیکخواه آزاد، «پشت ابرها» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجید مجیدی، «خاله قورباغه» به کارگردانی مسعود کرامتی و تهیه کنندگی فرشته طائرپور، انیمیشن «دزد رویا» به تهیه کنندگی و کارگردانی روانبخش صادقی، «گرگ بازی» به کارگردانی عباس نظام دوست و تهیه کنندگی محمدعلی نجفی و «دایان» به کارگردانی بهروز نورانی پور و تهیه کنندگی محمد حمزه زاده در مرحله فیلمبرداری قرار دارند.

همچنین فیلم هایی که بیش از ۵ درصد مراحل پیش تولید را طی کرده اند عبارتند از «روزگار مجنون» به کارگردانی یاسمن نصرتی و تهیه کنندگی یدالله شهیدی، «پیچ تند» به کارگردانی امیر احمد انصاری و تهیه کنندگی محمدحسین لطیفی، «رضا» به کارگردانی علی فخرموسوی و تهیه کنندگی علی آشتیانی پور، «حسادت» به کارگردانی امیر سائلی و تهیه کنندگی محسن محسنی نسب، انیمیشن «آریو برزن» به کارگردانی ایمان ایرانی نژادمقدم و تهیه کنندگی مریم گودرزی، «سربازان گهواره» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجتبی فرآورده، «روی خط صفر» به کارگردانی مهرداد غفارزاده و تهیه کنندگی سیدامیر سیدزاده، «کوچه برلن» به کارگردانی محمدرضا ارجمند و تهیه کنندگی علی مصفا و «همسایه محبوب من» به کارگردانی حمیدرضا صلاحمند و تهیه کنندگی یوسف صمدزاده.

از میان ۷۰ پروژه یاد شده ۱۹ پروژه مربوط به آثار اول کارگردانان است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی AMS 2024

فراخوان عکاسی AMS 2024منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط انجمن هواشناسی آمریکا برگزار می شود. ما به دنبال عکس‌هایی از آب

ادامه مطلب »