«مرد، بت، گربه» به بخش مسابقه جشنواره آمریکایی راه یافت

هنردستان: انیمیشن کوتاه «مرد، بت، گربه» ساخته مهناز یزدانی به بخش مسابقه جشنواره آمریکایی راه یافت.

به گزارش هنردستان، انیمیشن کوتاه «مرد، بت، گربه» به کارگردانی مهناز یزدانی و تهیه کنندگی حسین نظرپور به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم Cinema Invisible آمریکا راه پیدا کرد.

 

این انیمیشن داستانی فلسفه را در قالبی طنز به تصویر می کشد و انسان را به تعقل فرامی‌خواند.

انیمیشن «مرد، بت، گربه» پیش از این جایزه بهترین فیلمنامه را از هشتمین جشنواره پویانمایی تهران و جایزه بهترین جانبخشی را از جشنواره فیلم های دانشجویی صدا و سیما به دست آورده بود و در بخش مسابقه جشنواره هایی همچون سی امین جشنواره فیلم کوتاه تهران، جشنوره «نسیم شرقی» کانادا، جشنواره فیلم دانشجویی «نهال»، جشنواره فیلم پروین اعتصامی، جشنواره فیلم IndiWise آمریکا و … حضور داشته است.

هدف اصلی برگزارکنندگان جشنواره Cinema Invisible آمریکا نشان دادن فیلم های تولید شده در خاورمیانه و شمال آفریقا به مخاطبانی است که شاید شانس دیدن این گونه آثار را کمتر داشته باشند و فراهم آوردن امکان تبادلات فرهنگی میان فیلمسازان و مخاطبان از اولویت های این جشنواره است.

جشنواره  Cinema Invisible در روزهای ۲۲ و ۲۳ آوریل ۲۰۱۷ برابر با ۲ و ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در شهر نیویورک کشور آمریکا برگزار خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

امتیاز دهید
سینما

10 فیلم کوتاه اکران آنلاین میشود

انجمن سینمای جوانان ایران با همکاری فیلیمو 10 فیلم کوتاه «صراحی»، «جونده»، «مونولوگ»، «عروسی مسلم»، «تکلیف»، «استخوان»، «دریازدگی»، «هستی»، «سکوت» و «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» را

ادامه مطلب »