امضای تفاهم‎نامه بین موزه ملی ایران و موزه شانگهای چین

هنردستان: روز گذشته یکشنبه 22 اسفند موزه ملی ایران و موزه شانگهای چین تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند.

 

به‌ گزارش هنردستان به‌نقل از روابط‌عمومی موزه ملی ایران، پرفسور ژی گانگ، مدیر موزه شانگهای و هیئت همراه با جبرئیل نوکنده، مدیر موزه ملی ایران ملاقات داشتند. در این ملاقات که به دنبال ملاقات پیشین در ماه آذر امسال انجام شد، طرفین درخصوص همکاری‌های دو جانبه در زمینه انتشارات مشترک، تبادل کارشناس، برگزاری دوره‌های آموزشی و برنامه‌ریزی درباره مشارکت در برگزاری نمایشگاه بزرگ جاده ابریشم با حضور موزه‌های ملی کشورهای مسیر راه باستانی ابریشم گفت‌وگو کردند.

 

در دیدار امروز مدیر موزه ملی ایران با تأکید بر روابط دو کشور که پیشینه بسیار کهنی دارد، تداوم چنین ارتباطات فرهنگی را عامل نزدیکی بیشتر و درک متقابل این دو فرهنگ کهن بشری دانست.

 

مدیر موزه شانگهای نیز بر گسترش و تحکیم روابط فرهنگی دو کشور تأکید کرد و یکی از راه‌های تقویت ارتباط را همکاری‎های بین موزه‎ای دانست که می‌تواند در چارچوب نمایشگاه‌های متقابل، تبادل کارشناس و برگزاری دوره‌های آموزشی و انتشارات مشترک انجام گیرد. در پایان این دیدار تفاهم نامه‌ای بین موزه ملی ایران و موزه شانگهای به امضای مدیران دو موزه رسید. پس از آن هیات موزه شانگهای به همراهی مدیر موزه ملی ایران و کارشناسان موزه به مدت دو ساعت از دو موزه ایران باستان و موزه دوران اسلامی بازدید کردند.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید