برگزاری جشن تولد هنرمندان پیشکسوت متولد اسفند

هنردستان: معاون هنری وزیر ارشاد ابراز امیدواری کرد با همکاری اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت برنامه‌هایی که برای پیشبرد این موسسه مشخص شده است به درستی مورد پیگیری قرار بگیرد.

 

به گزارش هنردستان، جشن تولد هنرمندان پیشکسوت حوزه‌های مختلف هنری به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت متولد اسفندماه روز دوشنبه  با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و جمعی از هنرمندان و پیش‍‌کسوتان در مجموعه باغ زیبای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

در این جشن و پیش از بریده شدن کیک توسط هنرمندان متولد اسفندماه، علی مرادخانی ضمن تبریک سالروز تولد هنرمندان متولد اسفند به آن‌ها، طی سخنرانی کوتاه، اظهار کرد: امروز در موسسه هنرمندان پیشکسوت جلسه‌ای داشتیم که در این جلسه آقای عباس عظیمی گزارش مبسوط و مفصلی از وضعیت موسسه هنرمندان پیشکسوت ارائه کردند که بر اساس آن خوشبختانه موسسه در وضعیت خوبی قرار دارد و طی جلساتی هم که با آقای دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور داشتیم قول‌های مساعدی را برای همکاری با این موسسه از ایشان گرفتیم.

 

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای آینده این موسسه آینده خوبی را پیش‌بینی می‌کنیم، ادامه داد: امیدواریم که با همکاری اعضای موسسه برنامه‌هایی که برای پیشبرد این موسسه مشخص شده بود به درستی مورد پیگیری قرار بگیرد و به خوبی به سرانجام برسد.

 

مرادخانی با یادآوری اینکه سید عباس عظیمی مدیر عامل موسسه علی‌رغم تنگناها و مباحث مالی این موسسه را خیلی خوب اداره کرده، ادامه داد: یکی از کارهای خوب موسسه در سال 95 سفر گروهی کیش بود که امیدوارم استمرار داشته باشد چون کار بابرکت و اتفاق مبارکی بود.

 

عباس عظیمی مدیرعامل موسسه پیشکسوتان هنرمند نیز از احداث موزه برای پیشکسوتان در آینده خبر داد و اعلام کرد ملیح ناصری یکی از هنرمندان پیشکسوت هنر خوشنویسی اولین اثر خود را به این موزه که قرار است افتتاح شود، اهدا کرده است.

تولد هنرمندان پیشکسوت متولد اسفندماه

رضا بابک هنرپیشه تئاتر و تلویزیون نیز در این مراسم ضمن گلایه از برخی سینماگران گفت: امیدوارم شرایط به شکلی ترتیب داده شود که ما هم بتوانیم کار کنیم چرا که پیشکسوتان هنوز توانایی کار کردن دارند، در حالی که در سینما فقط آدم‌های خاص خودشان را به کار دعوت می‌کنند.

در مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد اسفندماه از هنرمندانی همچون محمد ساربان بازیگر، علی فریدونی عکاس، منصور تامسون رشته تجسمی، کریم بهمنی نورپرداز، رشید بدل دوست خواننده، ذبح الله احمدی، مرتضی دل شمع نوازنده، هادی حاجی آقاجانی خوشنویس، طاها بهبهانی، مهدی شمس نیک‌نام رشته موسیقی، عزت‌الله رمضانی‌فر بازیگر، ناصر جواهر پور هنرمند خوشنویس، صفر‌علی اصغرزاده کارگردان، مهربانو توفیق نوازنده، جلیل فرجاد بازیگر، محمود نادعلی شاعر، رضا بابک بازیگر، سیروس گرجستانی بازیگر، محمد سعید شریفی آهنگساز، عباس اخوین هنرمند خوشنویس، محمدحسن داورزنی هنرمند تجسمی و محمدعلی شیرازی، با اهدای لوح و هدایا تقدیر شد.

 

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »