مجله سینمایی علی معلم از باشرف‌ترین‌های کشور است

هنردستان: داریوش ارجمند گفت: مجله علی معلم یکی از بهترین و باشرف‌ترین مجلات سینمایی کشور به حساب می‌آید.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی فرمول یک، در پی درگذشت ناگهانی علی معلم (تهیه‌کننده سینما، منتقد و مدیر مسئول مجله «دنیای تصویر») برنامه صبحگاهی شبکه یک، با اجرای علی ضیاء میزبان داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت بود.

 

ارجمند در ابتدای برنامه گفت: این اتفاق را به همه به ویژه خانم معماریان تسلیت می‌گویم. از دیشب نتوانستم به او زنگ بزنم، آخر زنگ بزنم چه بگویم؟ علی معلم مردی استثنایی در مطبوعات و سینما بود. او تحصیلکرده تلویزیون و منتقد بسیار بزرگ و تهیه‌کننده درجه یکی بود. مجله او یکی از بهترین و باشرف‌ترین مجلات سینمایی کشور به حساب می‌آید.

وی افزود: او عاشق حافظ و برگزارکننده تنها جشنواره خصوصی این مملکت بود که بارها خواسته‌ام آن را وارد تقویم جشنواره‌ها کنند و به آن رسمیت ببخشند. جشنواره حافظ پایگاه خوبی برای هنرمندان به ویژه پیشکسوتان بود و در این مراسم از خیلی‌ها تقدیر شده بود.

ارجمند با بیان اینکه معلم آرزوهای بزرگی برای سینما داشت، تصریح کرد: او آرزومند بود غبار از تاریخ ایران بزداید و شخصیت‌هایی را که به قدری به آنها بی‌توجهی شده نشان دهد. او این اواخر خیلی کوشش کرد فیلم کوروش را بسازد. خانواده او نیز از عالمان دین بودند.

این بازیگر باسابقه یادآور شد: از دست دادن او، اتفاق خیلی بدی بود اما من فکر می‌کنم او توفیق بسیار زیادی در سینما پیدا کرد. نمی‌دانم دیگر چه کسی پیدا می‌شود با وجود مشکلات بسیار زیادی که از پیدا کردن اسپانسر، تا فحاشی علیه او بعد از برگزاری هر جشنواره، وجود داشت، دوباره حاضر شود جشنواره خصوصی راه بیندازد.

وی تاکید کرد: با آخرین غزلی که از حافظ در مجله دنیای تصویر مرور کرده بود، به نظر می‌رسید خبر داشت می‌خواهد چه اتفاقی بیفتد؛ رونق عهد شباب است دگر بستان را، می‌رسد مژده گل بلبل خوش الحان را …

ارجمند ادامه داد: او به چیزهایی که می‌نوشت ایمان داشت. انسان با اخلاقی بود و یک حاشیه بداخلاقی از او در عمر ۵۰ و چندساله‌اش نمی‌بینید. عاقبت کار همه همین است اما خوش به حال کسانی که وقتی می‌روند ما می‌نشینیم و از سجایای اخلاقی‌شان می‌گوییم. به ویژه درباره معلم که لازم می‌دانم به او ادای دین کنم.

وی در پایان گفت: من یک فیلم با او کار کردم و لذت حضور تهیه‌کننده را بردم. این اواخر سناریویی داشت که با من درباره آن صحبت کرده بود اما …

«فرمول یک» شنبه تا چهارشنبه ها هر روز ساعت ۶:۳۰ تا ۸:۱۵ با تهیه کنندگی افشین حسین خانی و با خوانندگی تیتراژ حامد همایون روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید