‌حاشیه‌های سومین روز جشنواره فیلم فجر

هنردستان: گله خبرنگاران از حضور مانی حقیقی در نشست رسانه‌ای فیلم «نگار»، نشست این فیلم را به پرحاشیه‌ترین نشست جشنواره فیلم فجر در این سه روز تبدیل کرد.

 

به گزارش هنردستان، حضور پرشور تماشاگران در نمایش فیلم «نگار» ساخته رامبد جوان تنور سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را در سومین روز آن گرم کرد. همچنین نشست رسانه‌ای این فیلم و فیلم‌ «ویلایی‌ها» شلوغ‌ترین نشست‌ها در سه روز جشنواره بودند.

 

در سومین روز از جشنواره فیلم فجر دو فیلم «دریاچه ماهی» ساخته مریم دوستی و «ویلایی‌ها» ساخته منیر قیدی با موضوع دفاع مقدس اکران شد. حضور دو کارگردان زن با فیلم‌های دفاع مقدسی در جشنواره قابل توجه بود.
 اکران فیلم «ماجان» با صدای بد موجب شد محمدمهدی عسگر پور تهیه‌کننده این فیلم در نشست رسانه‌ای به این موضوع اعتراض و اعلام کند: باید یک کمیته حقیقت‌یاب برای صدای فیلم بگذاریم تا ببینیم مشکل چه بود.
در نشست رسانه‌ای فیلم «دریاچه ماهی» که در سانس سوم جشنواره برگزار شد، اهالی رسانه  چند دقیقه‌ای پشت در بسته ماندند و وقتی وارد سالن نشست شدند بر خلاف روزهای دیگر عوامل فیلم در سالن نشست حضور داشتند.
پریناز ایزدیار و صابر ابر که شب قبلش برای ایفای نقش در فیلم «تابستان داغ» در کاخ رسانه‌ای جشنواره فیلم فجر حاضر شده بودند، در سومین روز جشنواره نیز برای ایفای نقش در فیلم «ویلایی‌ها» به کاخ جشنواره آمدند. این بازیگران در فیلم «ویلایی‌ها» نیز مانند «تابستان داغ» نقش یک زوج را ایفا کرده بودند.
اکران فیلم «نگار» با استقبال بسیار خوبی همراه شد و محمد بزرگ‌نیا و ابوالحسن داوودی نیز به تماشای این فیلم نشستند.
نشست رسانه‌ای این فیلم هم که پرحاشیه‌ترین نشست در سه روز جشنواره بود با حضور مانی حقیقی و رامبد جوان و ژست گرفتن آن‌ها برای عکاسان خبری شروع شد تا دیگر عوامل فیلم که با تاخیر وارد سالن نشست شدند به آن‌ها ملحق شوند.
محمود گبرلو – مسئول برگزاری نشست‌های رسانه‌ای جشنواره – بعد از ورود نگار جواهریان که دیر وارد سالن شد، گفت: پیشنهاد می‌کنم شما کنار آقای جوان بنشینید تا عکاسان بتوانند کارشان را انجام دهند.
یکی از خبرنگاران از حضور مانی حقیقی در نشست گله کرد و به  رامبد جوان گفت: من سوال‌های بسیاری از فیلم شما داشتم اما به خاطر حضور مانی حقیقی و توهینی که به خبرنگاران کرده است، ترجیح می‌دهم به نشانه اعتراض سوال‌هایم را نپرسم.
حضور مانی حقیقی در این نشست حاشیه‌های بسیاری را به همراه داشت تا جایی که رامبد جوان از خبرنگاران خواست مسائل را از هم تفکیک کنند.
مانی حقیقی نیز بیان کرد: با کمال میل حاضرم درباره این موضوع با شما (اهالی رسانه) در این‌جا یا هرجای دیگر بحث را ادامه دهم اما چون امشب برای فیلم رامبد جوان به این‌جا آمده‌ام باید زمان آن را به وقت دیگری موکول کرد. با این حال معتقدم اگر این اتفاق بیفتد و شرایطی برای این گفت‌وگو به وجود آید هم سوءتفاهم‌ها برطرف می‌شود و هم طرفین حرف‌های خود را خواهند زد.
با توجه به این‌که نشست رسانه‌ای «نگار» در آخرین سانس و ساعت یک بامداد انجام می‌شد و با تمام شدن زمان، اهل رسانه باید سالن میلاد را ترک می‌کردند، دست به کار شدن پرسنل سالن میلاد و صدای جاروبرقی موجب شد که مجری نشست اعلام کند:  فکر کنم  دارند ما را از سالن بیرون می کنند.
حضور زیاد عکاسان در نشست‌های خبری، ایجاد سر و صدا و حرکت آن‌ها در بین صندلی‌ها با توجه به این‌که جایگاه ویژه‌ای را هم به آن‌ها اختصاص داده‌اند، خبرنگاران را با مشکلاتی از جمله شنیده نشدن صحبت‌های عوامل فیلم در حین توضیحات و خط خوردن دست‌شان در حین نوشتن مواجه کرد.
همزمان با سومین روز جشنواره چهارمین شماره روزنامه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با عنوان «آبی‌ترین روز ایران در قاب سینما» منتشر و توزیع شد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »