آغاز سال نو با «نوروز خوانی» در پردیس تئاتر تهران

هنردستان: نمایش «نوروزخوانی» به نویسندگی و کارگردانی «جواد انصافی» از تاریخ 8 فروردین ماه همزمان با آغاز سالن نو در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه می‌رود.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر تهران، نمایش «نوروزخوانی» به نویسندگی و کارگردانی «جواد انصافی» از تاریخ 8 فروردین ماه سال جدید، هر شب راس ساعت 20 در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران اجرا خواهد شد.

 

این نمایش حاصل پژوهش 5 ساله‌ی کارگردان در ارتباط با نوروز است که شامل نوروزخوانی‌های سراسر کشور مانند حاجی فیروز، تکم چی در آذربایجان، نوروز سلطان در مازندران، عروس گله ئی در گیلان، آتش افروز و .. میشود.

در واقع داستان این نمایش از برخورد کودکی با عمو نوروز و حاجی فیروز آغاز میشود که این دو شخصیت در قالب روایت و ترانه به سوالات کودک در ارتباط با نوروز پاسخ میدهند.

در این نمایش بازیگرانی چون جواد انصافی، امیرمحمد انصافی، امیرحسین انصافی، فروغ یزدان، محمدرضا لوانی، تینا نوروزی، فرشته اعظمی، نیلوفر سیاری و احمد آهسته ایفای نقش می کنند. همچنین حامد نصرآبادیان طراح حرکت، ساسان فرهادپور طراح صحنه، فروغ یزدان طراح لباس، امیرحسین انصافی آهنگساز، حبیبه رضایی و فروغ یزدان عروسک ساز، سمیرا انصافی منشی صحنه این نمایش هستند.

نمایش «نوروزخوانی» به نویسندگی و کارگردانی «جواد انصافی» از تاریخ 8 فروردین ماه هر شب راس ساعت 20 در تماشاخانه مشایخی پردیس تئاتر تهران به روی صحنه خواهد رفت.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

«رها» به ملت رسید

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «رها» روز جمعه ۲۵ خرداد در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود. به گزارش هنردستان ، به نقل از روابط‌عمومی موسسه

ادامه مطلب »