هاتف علیمردانی: «آباجان»‌با اصلاحات صیقل داده شد

هنردستان: کارگردان فیلم «آباجان»‌ گفت:‌ این فیلم به دور از جناح‌بندی‌های سیاسی و با هدف خیرخواهانه ساخته شده و آن را با فاصله‌ای بالا از دیگر کارهای سینمایی خود می‌دانم.

 

به گزارش هنردستان، هاتف علیمردانی که به تازگی فیلم «هفت ماهگی»‌اش در سینماهای کشور اکران شده است،در آستانه نمایش فیلم جدیدش در فجر بیان کرد: متأسفانه «آباجان» به خاطر اصلاحاتی که داشت در مرحله اول انتخاب فیلم‌ها در بخش سودای سیمرغ معرفی نشد ولی بعد از انجام اصلاحات در این بخش جا گرفت و امیدوارم در جشنواره دیده شود.

 

او افزود: من هر آنچه در این سال‌ها از سینما بلد بودم را در «آباجان» خرج کردم و به نظرم از فیلم‌های دیگرم با فاصله زیادی بالاتر و همچنین خیلی به جشنواره فیلم فجر نزدیک است.

علیمردانی درباره اصلاحات انجام شده در فیلم «آباجان»‌هم توضیح داد: خوشبختانه در حال حاضر عقلانیت و درایتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد که می‌توان با گفت‌وگو و تعامل به نتیجه خوبی رسید. آنچه به عنوان اصلاحات می‌گویم ممیزی نیست بلکه گفت‌وگوی بیشتر برای رسیدن به نتیجه بهتر است. البته من هم مسائل را درک می‌کنم چون با هدف خیرخواهانه و به دور از جناح‌بندی سیاسی فیلمم را ساختم.

وی ادامه داد: بنابراین اگر جاهایی افراط و تفریط شده بود صیقل داده شد ضمن اینکه زمان فیلم «آباجان» هم اصلا کم نشده است.

این فیلمساز جوان یادآور شد: «آباجان» در ادامه فیلم‌های دیگرم مضمونی اجتماعی دارد که در زمان جنگ روایت می‌شود و اگرچه شاید آن را بتوان در حوزه دفاع مقدس گنجاند اما نگاه متفاوتی دارد چون با تمرکز بر زندگی اجتماعی مردم ساخته شده است.

علیمردانی خود تهیه‌کنندگی فیلم جدیدش را بر عهده گرفته است که داستان آن در دهه‌ی ۶۰ می گذرد و زندگی اجتماعی مردم در آن سال‌ها روایت می‌شود.

فاطمه معتمدآریا، شبنم مقدمی، سعید آقاخانی، فریبا متخصص و … در این فیلم سینمایی ایفای نقش می‌کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
گپ و گفتگو

گفت‌وگو با «فاطمه رضایی»،گرافیستی که «جشن‌های ایرانی» را به خانه هنرمندان آورد

جشن‌های ایرانی مظلوم واقع شده‌اند احمدرضا حجارزاده: نمایشگاه «جشن‌های ایرانی» با طراحی‌های «فاطمه رضایی» از 28 اردیبهشت‌ماه در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران آغاز به

ادامه مطلب »