«ریدلی اسکات» فیلمی درباره آدم‌ربایی می‌سازد

هنردستان: «ریدلی اسکات» مشغول پیش‌تولید پروژه سینمایی جدیدش با عنوان «تمام پول دنیا» است.

به گزارش هنردستان، به نقل از اسکرین، فیلم «تمام پول دنیا» که ساخت آن از ماه می در ایتالیا و بر اساس فیلمنامه‌ای از «دیوید اسکارپا» آغاز می‌شود، درباره ربودن «جان پل گتی» نوجوان ۱۶ ساله در سال ۱۹۷۳ و تلاش مادرش برای گرفتن خون‌بهای او از پدربزگ ثروتمندش است.

 

پدربزرگ «پل گیتی» در نهایت خون‌بهای میلیون دلاری را به آدم‌ربایان پرداخت و این نوجوان پس از شش ماه محبوس شدن در غاری در ایتالیا آزاد شد.

«ریدلی اسکات» در تلاش است برای نقش مادر «پل گیتی» یک بازیگر سرشناس هالیوودی را به خدمت گیرد و کمپانی سونی حق توزیع بین‌المللی فیلم «تمام پول دنیا» را بر عهده دارد.

جدیدترین ساخته «اسکات» با عنوان «بیگانه: میثاق» که دنباله فیلم «پرومته» است از تاریخ ششم اکتبر در آمریکا اکران می‌شود.

«اسکات» تاکنون برای فیلم‌های «سقوط شاهین سیاه» (۲۰۰۱)، «گلادیاتور» (۲۰۰۰) و «تلما و لوئیس» (۱۹۹۱) نامزد جایزه اسکار و انجمن کارگردانان آمریکا شده و یک بار نیز با فیلم «مریخی» در سال ۲۰۱۵ جایزه انجمن کارگردانان آمریکا را از آن خود کرده است.

از دیگر فیلم‌های این سینماگر ۷۹ ساله می‌توان به «اکسدوس»، «مشاور»، «پرومته»، «افسانه»، «قلمرو بهشت»، «رابین‌هود» و … اشاره کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان دیزاین Porada 2025

فراخوان دیزاین Porada 2025 منتشر شد . به گزارش هنردستان ، این رقابت توسط برند پیشرو ایتالیایی Porada برگزار می شود. در این سری از رقابت تمرکز

ادامه مطلب »
فیلم کوتاه

فیلم‌برداری «تاجی» تمام شد

فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی و کارگردانی مهدی برجیان به پایان رسید. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم‌برداری فیلم کوتاه «تاجی» به نویسندگی، کارگردانی

ادامه مطلب »