ارکستر هنرستان موسیقی دختران به رهبری بردیا کیارس روی صحنه رفت

هنردستان: ارکستر هنرستان موسیقی دختران 23 اسفند ماه در واپسین روزهای سال به رهبری بردیا کیارس در سالن این هنرستان روی صحنه رفت.

 

به گزارش هنردستان، بردیا کیارس آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده که برای اولین بار رهبری این ارکستر را برعهده گرفته قطعاتی چون “موومان اول سمفونی 41 موتزارت”، “کنسرتو پیانو رِ مینور باخ ( قسمت اول)”، “کنسرتو اُبوا ویوالدی” و قطعه ای از خاچاطوریان را توسط دختران هنرستان موسیقی اجرا کرد. در این اجر آسمان اسماعیل زاده و آناهیتا جمشیدی به ترتیب سولیست های ابوا و پیانو بودند.

 

بردیا کیارس درباره همکاری‌اش با این ارکستر گفت:” از روزی که من رهبری ارکستر هنرستان موسیقی دختران را برعهده گرفتم تلاش کردم با برقراری نظم و هدف گذاری بلند مدت انگیزه ای را در بچه‌ها ایجاد کنم که خوشبختانه خیلی زود هم پاسخ آن را گرفتم. هر چند ممکن است در نوازندگی بعضی سازها کم و کاستی‌هایی هم وجود داشته باشد اما به عقیده من اگر هدفی برای اجرای موسیقی و بستری درست فراهم شود نسل جوان با اشتیاق و شوق کار می‌کنند. جالب است که حتی در این اجرا برخی از قسمت‌ها را بچه‌ها از حفظ اجرا کردند و این تلاش آن‌ها برای من ارزشمند و پر اهمیت بود. علاوه بر این با توجه به پتانسیل‌های مدیریتی هنرستان موسیقی دختران  امیدوارم برخی دغدغه‌های ما جامه‌ی عمل بگیرند تا بتوانیم نسل درست و مستعدی را به جامعه‌ی موسیقی ایران، که این روزها در بلاتکلیفی است، تحویل دهیم.”

 

بردیا کیارس در ادامه با اشاره به کمبود نوازنده در برخی سازها بین نسل نوجوان و جوان گفت: ” سمفونی 41 موتزارت، سازهای فاگوت و تیمپانی دارد که ما متأسفانه نتوانستیم این قطعه را با این سازها اجرا کنیم اما امیدوارم در سال تحصیلی جدید بتوانیم برای این سازها هم در هنرستان هنرجو جذب کنیم.”

 

رهبر ارکستر هنرستان موسیقی دختران در ادامه به سطح نوازندگی نوازنده‌های این ارکستر اشاره کرد و افزود:” همچنان تصور می‌کنم برای پیشرفت و درک دوران مختلف موسیقی توسط نوازنده‌های جوان فرصت بسیاری وجود دارد اما پیشنهادم این است که در هفته 3 روز برای تمرین ارکستر بچه‌ها در نظر گرفته شود تا بتوانیم آن‌ها را در زمینه‌های مختلف تقویت کنیم. در عین حال با پیشرفت بیشتر  می‌توانیم حتی در سالن‌هایی خارج از سالن هنرستان برنامه اجرا کنیم و به عقیده من اجرای نوجوانان هنرستان می‌تواند برای مردم هم جالب باشد چرا که می‌بینند نوازنده‌های ارکسترهای گوناگون کارشان را از کجا شروع کرده‌اند. همه‌ی ما روزگاری در ارکستر هنرستان ساز زده‌ایم و با پشتکار این مسیر را تا به امروز ادامه داده‌ایم.”

منبع: هنرآنلاین

امتیاز دهید