افتتاح مجموعه فرهنگی سینمایی ” ارگ ” تجریش با یادی از علی معلم

هنردستان: طی مراسمی مجموعه فرهنگی سینمایی ” ارگ ” تجریش با یادی از زنده یاد علی معلم و نمایش فیلمهای منتخب نوروزی گشایش یافت.

به گزارش هنردستان، این مراسم با حضور مرتضی شایسته مدیر هدایت فیلم، جمال ساداتیان و محمد نادری مدیر این مجموعه و جمعی ازاصحاب رسانه، سینماگران و همچنین علاقمندان فرهنگ و هنر با یاد وخاطره زنده یاد علی معلم در محل این سینما برگزار شد.

 

این مراسم که با تلاوت قرآن کریم توسط مرتضی یراقبافان آغاز شد و با پخش کلیپ یادبود علی معلم و معرفی بخش های مختلف پردیس سینمایی ارگ و پخش کلیپی در این مورد ادامه یافت.
سید جمال ساداتیان: علی معلم به همه ابعاد سینما آشنایی داشت
ر ادامه سید جمال ساداتیان درباره جایگاه و اهمیت علی معلم در سینمای ایران گفت: در چهار سال گذشته یک بلاتکلیفی در سینما حاکم شد و بحث این بود که سینما استراتژی ندارد و بی برنامه کارش را پیش می برد. با جمعی از دوستانی که این دغدغه را داشتند با هم جمع شدیم و شورای راهبردی را تشکیل دادیم که ماهی یک بار تشکیل می شد و بحث می کردند و بیانیه منتشر می کردند و آقای علی معلم در آن شورا حضور فعالی داشتند که نشان می داد چقدر سینما را خوب می شناسند و روی استراتژی تبحر دارند. هر مثالی که می خواستیم بزنیم می دیدم مکمل اش را آقای معلم آماده دارد و معلوم بود ایشان در همه ابعاد آشنایی دارند. ایشان همه کارها را در سینما تست کرده بود و می شناخت. بعد از درگذشت شان به منزل شان رفتم و وقتی در منزل شان بودم و بی تابی همسرشون را دیدم و صحبت های خانواده اش را شنیدم فهمیدم او علاوه برا زندگی حرفه ای در زندگی خانوادگی اش هم متبحر بوده و در گذشت ایشان فقدان بزرگی برای ماست.

مرتضی شایسته: صد سالن به مدیریت هدایت فیلم به سینماهای کشور اضافه می شود
در ادامه مرتضی شایسته مدیر هدایت فیلم در صحبت هایش با تسلیت درگذشت علی معلم و ابراز خوشحالی از آغاز به کار پردیس سینمایی ارگ گفت: علاوه بر این سه سالن که افتتاح شده ما برای یازده سالن دیگر هم برنامه ریزی کرده ایم و امیدواریم با گرفتن مجوزهای لازم آن یازده سالن هم اضافه بشود تا در مجموع ارگ تجریش دارای چهارده سالن سینما بشود. بخاطر ساخت این چهارده سالن از اقای نادری و مهندسان ممنونم. همچنین علاوه بر این چهارده سالن، ما مجموعه البرزمال را با چهارده سال، مجموعه رضوان با چهارده سالن، مجموعه معین مال با پنج سالن و و مجموعه های در مشهد و یزد با ده سالن و همچنین مجموعه سعدی شیراز را با چهارده سالن داریم و در مجموع به زودی صد سالن به مدیریت هدایت فیلم به سینماهای کشور اضافه می شود

محمد نادری: سینماهای پردیس ارگ گسترش پیدا می کند
محمد نادری مدیر پردیس سینمایی ارگ هم با تشکر از کسانی که در ساخت این مجموعه کمک و همکاری کردند گفت: از خرداد سال ساخت سالن های سینما ارگ را آغاز کردیم و تک سالن اینجا با سقف کوتاه را تخریب کردیم و بعد از گرفتن مجوزها سالن را به دو سالن تبدیل کردیم و در نهایت این مجموعه با سه سالن با ظرفیت سیصد نفر تکمیل شده همچنین برای 8 سالن بالا و یک سالن چهارصد نفره هم مجوز گرفتیم. از دوستان مجتمع ارگ که همکاری کردند که این بخش فرهنگی را ایجاد کنیم تشکر می کنم و برنامه داریم که با مدیریت و راهبری هدایت فیلم پردیس های مختلفی در سطح کشور بسازیم.

 

arg2

 

arg3

 

arg5

 

arg6

 

arg7

 

arg8

 

 

امتیاز دهید