جشن ۷۷سالگی غلامحسین امیرخانی برگزار می‌شود

هنردستان: بیستمین نشست هنرمندان به‌مناسبت زادروز استاد غلامحسین امیرخانی ۱۵ بهمن‌ماه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان: به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، غلامحسین امیرخانی دوم بهمن‌ماه ۱۳۱۸ در طالقان متولد شد. پس از به پایان بردن دوره ابتدایی، مدتی در بازار به کار آزاد پرداخت. سپس به آموختن فن خط رو آورد و با ممارست فراوان در زمینه این هنر سرآمد شد.

 

استاد امیرخانی از سال ۱۳۴۰ در ادره کل هنرهای زیبا به سمت خطاط استخدام شد. از مشاغل دیگر او می‌توان به مدیریت انجمن خوشنویسان ایران، مدیریت فرهنگسرای ارسباران اشاره کرد.

غلامحسین امیرخانی خوشنویسی را در محضر استادانی مانند سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی فراگرفت. 

علاوه بر آن او از خط نوشته‌های استادانی مانند میرعماد الحسنی، میرزای کلهر، عمادالکتاب، علی‌اکبر کاوه و چند نفر دیگر تعلیم و سرمشق گرفت.

سال‌ها تدریس و تعلیم در انجمن خوشنویسان ایران در کارنامه فعالیت استاد امیرخانی دیده می‌شود. استاد امیرخانی در نگارش خط نستعلیق از ریز و درشت، دستی قوی و سلطه‌ای فراوان و بی‌نظیر دارد. 

حضور در این برنامه رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند ۱۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۷ به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولی‌عصر، خیابان اسفندیار مراجعه کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید