جشن ۷۷سالگی غلامحسین امیرخانی برگزار می‌شود

هنردستان: بیستمین نشست هنرمندان به‌مناسبت زادروز استاد غلامحسین امیرخانی ۱۵ بهمن‌ماه در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار می‌شود.

 

به گزارش هنردستان: به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، غلامحسین امیرخانی دوم بهمن‌ماه ۱۳۱۸ در طالقان متولد شد. پس از به پایان بردن دوره ابتدایی، مدتی در بازار به کار آزاد پرداخت. سپس به آموختن فن خط رو آورد و با ممارست فراوان در زمینه این هنر سرآمد شد.

 

استاد امیرخانی از سال ۱۳۴۰ در ادره کل هنرهای زیبا به سمت خطاط استخدام شد. از مشاغل دیگر او می‌توان به مدیریت انجمن خوشنویسان ایران، مدیریت فرهنگسرای ارسباران اشاره کرد.

غلامحسین امیرخانی خوشنویسی را در محضر استادانی مانند سیدحسین میرخانی و سیدحسن میرخانی فراگرفت. 

علاوه بر آن او از خط نوشته‌های استادانی مانند میرعماد الحسنی، میرزای کلهر، عمادالکتاب، علی‌اکبر کاوه و چند نفر دیگر تعلیم و سرمشق گرفت.

سال‌ها تدریس و تعلیم در انجمن خوشنویسان ایران در کارنامه فعالیت استاد امیرخانی دیده می‌شود. استاد امیرخانی در نگارش خط نستعلیق از ریز و درشت، دستی قوی و سلطه‌ای فراوان و بی‌نظیر دارد. 

حضور در این برنامه رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند ۱۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۷ به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولی‌عصر، خیابان اسفندیار مراجعه کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

امتیاز دهید
هنرهای تجسمی

فراخوان عکاسی 2024 head on

فراخوان عکاسی 2024 head onمنتشر شد. به گزارش هنردستان ، این مسابقه توسط بنیاد Head On، یک سازمان غیرانتفاعی در استرالیا اداره می شود.شما می

ادامه مطلب »
نمایشگاهها

گردهمایی هنرمندان و شاعران برای سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» برگزار می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی نگارخانه تخصصی هنرهای ایرانی اسلامی «ترانه باران»، سوگواره عاشورایی «قلم نینوا» اجرای هم‌زمان نقاشی‌خط، نقاشی، خوش‌نویسی، شعرخوانی و نی‌نوازی هم‌زمان با فرارسیدن

ادامه مطلب »